Zítra začíná mistrovství světa

19. září 2019 (13:19)

NezařazenéSvětovéZpravodajství

Zítra v 11:25 začíná na stanici ČT sport přímý přenos slavnostního zahájení 9. mistrovství světa v ragby ze stadiónu Tokyo (Tokyo Stadium) v Tokiu, na kterém pak ve 12:45 vykopne útokovka Yu Tamura první výkop do prvního utkání mistrovství. Jde o premiéru mistrovství na asijském kontinentu, zatím byla pořadatelem Austrálie a  Oceánie (Nový Zéland) společně (1987), Evropa - společně Anglie, Wales, Irsko, Skotsko a Francie (1991),  Afrika (Jihoafrická republika 1995), Evropa (Wales 1999), Austrálie (2003),  Evropa (Francie 2007), Oceánie (Nový Zéland 2011) a Evropa (Anglie 2015).

Jak pořadatelé naznačují, má slavnostní zahájení kombinovat starodávné japonské tradice s moderním pojetím. Bude čerpat hluboko ze symbolických japonských kulturních odkazů, ilustrujících vášeň, očekávání a vzrušení, které mají Japonci  pro turnaj. Obřad má vyprávět příběh mýtického úsvitu času, původu ragby, jeho příchodu do Japonska a přeměnu mistrovství světa v ragby v dnešní globální světovou sportovní událost, jejíž devátý ročník našel novou půdu, když je hostitelem poprvé Asie a Japonsko.

Šéf organizačního výboru organizačního výboru mistrovství Akira Shimazu uvedl: „Poselstvím našeho zahajovacího ceremoniálu je, že sport může díky své jednoduchosti a univerzální přitažlivosti pomoci vytvářet porozumění a přátelství mezi lidmi všech národů slibem světlé, pozitivní budoucnosti. Ragby má moc sjednocovat prostřednictvím svého étosu úcty, inkluze a integrity a naší upřímnou nadějí je, že turnaj bude mít tento efekt. Od ragbyových nadšenců po fanoušky japonské kultury má zahajovací ceremoniál něco pro každého a připravuje scénu pro nezapomenutelný turnaj. “

Program televizních přenosů najdete v rubrice Ragby v TV

Kdo dnes psal o ragby

O Autorovi

Redakce

Další články autora