World Rugby pomůže světovému ragby

17. dubna 2020 (22:44)

NezařazenéZpravodajství

Problémy, které pandemie Covid-19 ve světě sportu vyvolala, se samozřejmě nevyhnula ani světovému ragby. Tvrdě jsou zasaženi hlavně profesionální sportovci i některé unie, např. australská nebo USA. Problémy mají i profesionální kluby, které snižují hráčům platy, nebo si snížení dokonce navrhují hráči sami. Světová ragbyová federace zareagovala, je připravena sanovat světové ragby částkou téměř 2,5 miliardy korun. O finance mohou požádat formou půjčky členské unie a federace.

(Dublin 16.4.2020 World Rugby) - World Rugby oznámil podrobnosti o přijetí specializované strategie COVID-19 zaměřené na pomoc světovému ragby a zmírnění celkového dopadu pandemie na sport.

Strategie, opírající se o záchranný fond ve výši přibližně 100 milionů dolarů (téměř 2,5 miliardy korun), který světová unie zřídila na pomoc členským uniím a federacím až do obnovení běžného sportovního režimu, odráží závazek World Rugby převést ragby těžkým obdobím v duchu solidarity a partnerství.

Fond pomoci bude k dispozici pro unie, které potřebují okamžité nouzové financování, pokud budou splňovat příslušná kritéria. Financování bylo navrženo tak, aby pomohlo maximálnímu počtu unii a svazů po maximální dobu, kdy nebude možné hrát ragby. V případě unií 6 národů a svazů SANZAAR bude finanční balíček zahrnovat kombinaci záloh a půjček. Světová unie ragby bude také v případě potřeby podporovat rozvíjející se země a regionální federace. Spolu s rozsáhlým finančním hodnocením World Rugby ve spolupráci se Six Nations, SANZAAR, národními svazy (po dohodě s vedením jejich ligových soutěží) a International Rugby Players (organizace profesionálních hráčů, pozn.red.)

Jak je uvedeno v prohlášení, bude to představovat i krátkodobou úpravu mezinárodního kalendáře, optimalizaci soutěží v jednotlivých zemích včetně těch, kdy budou vyloučena vzájemná utkání národních týmů z různých hemisfér nebo budou všechny testovací zápasy zcela zrušeny.

Prezident World Rugby Sir Bill Beaumont k opatření mimo jiné řekl: "Celosvětový sport čelí krizi, jakou jsme nikdy předtím nezažili. V tomto nejtěžším okamžiku podnikáme bezprecedentní kroky jako sport sjednocený na podporu světového ragby, jeho unií, soutěží a hráčů prostřednictvím obrovské výzvy, kterou čelíme pandemii Covid-19. Oznámený fond pomoci poskytne podporu a krátkodobou úlevu a budeme pracovat na různých možnostech kalendáře, který bude odrážet dynamickou, složitou a nejistou situaci.“

O Autorovi

Redakce

Další články autora