World Rugby doporučuje přijmout upravený kalendář

24. července 2020 (19:23)

NezařazenéSvětovéZpravodajství

Výkonný výbor World Rugby (WR) dnes doporučil přijetí revidovaného dočasného mezinárodního kalendáře do konce roku 2020 s cílem optimalizovat ve světovém ragby situaci ovlivněnou pandemií COVID-19. Cílem je sladit požadavky na mezinárodní utkání, potřeby profesionálního klubového ragby a současně zajistit optimální podmínky pro hráče. Byla proto po rozsáhlých a produktivních konzultacích, jak se praví v dnešním prohlášení WR, navržena dočasná okna pro mezinárodní soutěže, profesionální klubové soutěže a představiteli profesionálních hráčů.

Vyvážený a sdílený kompromis mezi všemi zúčastněnými stranami dospěl k doporučení otevřít mezinárodní okno mezi 24. říjnem a 5. prosincem. Na severu by se do tohoto okna měly vejít na konci října odložené zápasy mužů a žen Six Nations, po volném víkendu 7. listopadu by měl program mezinárodních zápasů pokračovat mezi šesti zeměmi evropské špičky a pozvaných týmů hostujících v Evropě od 14. listopadu do 5. prosince.

Vzhledem k tomu, že omezení kvůli pandemii COVID-19 nadále ovlivňují zahraniční cesty, země jižní polokoule se dohodly, že se turnaj Rugby Championship 2020 výjimečně odehraje v jediné zemi po zkrácenou dobu šesti týdnů od 7. listopadu do 12. prosince. Před zahájením soutěže budou zavedena zvláštní opatření k řešení případných karanténních opatření vyžadovaných orgány hostitelské země.

Změna harmonogramu domácích, evropských a mezinárodních soutěží umožní profesionálním hráčům jižní polokoule start v klubových soutěžích v Evropě.

Doporučení na dočasnou změnu oken bude předloženo virtuálním zasedání Světové rady pro ragby dne 30. července. Po schválení bude celý harmonogram utkání oznámen příslušným uniím a svazům.

Všechny strany jsou i nadále odhodlány pokračovat v dialogu o dlouhodobé reformě kalendáře mužů a žen, která harmonizuje mezinárodní a klubové ragby.

O Autorovi

Redakce

Další články autora