TURNAJ V SÁLOVÉ KOPANÉ SILVESTER CUP 2023

23. listopadu 2023 (18:22)

Nezařazené

TURNAJ V SÁLOVÉ KOPANÉ SILVESTER CUP 2023

ROZPIS TURNAJE

A – VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

  1. Řízení turnaje: Karel Gaman

  2. Pořadatel: Rugby Club Havířov, zapsaný spolek.

  3. Termín: Pátek 29. 12. 2023, čas od 17:00 do 20:00 hod.

  4. Místo turnaje: Sportovní hala Slávie v Havířově, Astronautů 859/2, 736 01 Havířov–Město.

  5. Účastníci: Družstva členů RC Havířov (od 15 let), družstva jejich známých a kamarádů, pozvaná družstva a družstva ostatních ragbyových klubů v řádném termínu přihlášená.

  6. Přihlášky: Družstva se budou přihlašovat VÝHRADNĚ elektronickou přihláškou na adrese PŘIHLÁŠKANEJPOZDĚJI VŠAK 28. prosince do 18 hodin. V den turnaje nebudou přihlášky k turnaji přijímány!

  7. Pořad utkání: Po uzávěrce přihlášek ve čtvrtek 28. 12. bude podle počtu přihlášených družstev určen herní systém (bud´ skupiny nebo každý s každým). Bude provedeno rozlosování, stanoven pořad utkání, délka utkání a doba začátku jednotlivých utkání.

  8. Hospodářské náležitosti – startovné: Družstva startují na vlastní náklady. Startovné činí 150,- Kč na každého hráče přihlášeného družstva a je splatné před zahájením turnaje. Ceny a občerstvení zajistí pořadatel.

B – TECHNICKÁ USTANOVENÍ

 9. Předpis: Hraje se dle platných pravidel pro sálovou kopanou – auty se vhazují, rohy se zahrávají ze země, brankář chytá pouze v brankovišti vyznačeném pro házenou a jím vyhozený míč nesmí letět vzduchem za půlicí čáru (míč však může být přes půlicí čáru vykopnut), při rozehrávání přímého nebo nepřímého kopu musí soupeř stát od místa rozehrání 3,5 metru. Pokutový kop se provádí ze značky pro házenkářský sedmimetrový hod.
V případě, že se míč dotkne stropu, pak z místa pod dotykem rozehrává nepřímý kop družstvo, které se neprovinilo.

10. Počet hráčů: Družstva hrají v pěti hráčích – brankář a čtyři hráči v poli, počet náhradníků není omezen, střídání probíhá libovolně kdykoliv v době, kdy je přerušená hra.

11. Podmínky účasti: Řádná registrace v určeném čase a zaplacení startovného za každého hráče. Tým je povinen předem vyplnit soupisku, ve které musí být uvedeno jméno a příjmení hráče a případně přezdívka, pod kterou bude v turnaji vystupovat a soupisku zaslat v řádném termínu na adresu uvedenou v článku 6. Přihlášky.

12. Systém turnaje: Systém turnaje určí před turnajem pořadatel v závislosti na počtu přihlášených týmů.

13. Hodnocení výsledků:

V základních skupinách a celkovém hodnocení o pořadí v případě stejného počtu bodů rozhoduje:
a) výsledek vzájemného utkání,
b) vyšší počet dosažených gólů,
c) lepší rozdíl celkového skóre,
d) v případě, že je a), b) i c) stejné, rozhodne los.
V případě, že se základní část turnaje bude hrát ve skupinách, budou se utkání o konečné umístění v turnaji hrát vítězové skupin o 1. a 2. místo, druzí ve skupinách o 3. a 4. místo atd. V utkáních o pořadí rozhoduje:
Pokud utkání o 1. až 3. místo skončí v normální hrací době nerozhodným výsledkem, následují pokutové kopy – v první sérii tři, pokud se nerozhodne v první sérii, následují pokutové kopy postupně až do úplného rozhodnutí. V ostatních utkáních mohou obě družstva skončit na tzv. děleném místě.

14. Námitky: Podávají se a vyřizují na místě u vedoucího turnaje oproti kauci 1000,- Kč, která bude vrácena pouze v případě oprávněné námitky.

15. Titul a ceny: Vítěz turnaje získá titul „Vítěz turnaje Silvester Cup 2023“ a pohár pro vyfotografování. Na podstavec poháru pak bude připevněn štítek se jmény hráčů vítězného družstva. Týmy na 2. a 3. místě obdrží diplom a věcnou odměnu, ostatní týmy obdrží diplom.

16. Vítěz 2022: Hodně pod tlakem

 

Karel Gaman, ředitel turnaje

605 373 239, kg.havirov@rugby-cz.com

 

Přihlášené týmy

  Datum Název týmu Vedoucí/kapitán
1   5. 12. Dvoulitroví kluci Dan Ogurčák
2   7. 12.  FC mě se nechce Filip Sláma
3   8. 12. Rugby Klub Hegemon Myslowice Radek Benčík
4 18. 12. KHHF Opava - Corgies Petr Kopřiva
5 19. 12. Old Boys Milan Havel
6 22. 12. ZENOHAN s.r.o. Filip Hanák
7 25. 12. 1. FC DOLÉTADOPLAVEK Ladislav Indrák
8 25. 12. TERNOFIREK Tomáš Štubňa
9 26. 12. Hodně pod tlakem Ondřej Pindur
10 27. 12. Gemerka Boys Hynek Hřebíček

O Autorovi

Redakce

Další články autora