Spíme, spíme, kdy se probudíme? Sezóna je tu co by dup!

7. srpna 2020 (19:08)

KlubovéNezařazenéZpravodajství

Havířov 6. 8. 2020 - Společné tréninky starších žáků a kadetů, které začaly v tomto týdnu, se sice rozjíždějí, ale pomalu, příliš pomalu. Prostě stále ještě spíme, ale je na čase se probudit, sezóna začíná za 4 týdny! Zatím ani družstvo starších žáků, ani družstvo kadetů netrénuje. Šest nebo čtyři hráči mohou tak akorát procvičit techniku, nebo izolovaně nějaký ten herní prvek, jenže to nestačí. Už tak máme ohromný problém s nedostatkem hráčů vůbec a ten se násobí tréninkovou absencí.

Ragby je sport, ve kterém nemůže rozhodovat jednotlivec nebo několik hráčů, uspěje jenom tým, ve kterém šlape všech 15 hráčů, a ti musejí být na výkon řádně připraveni. Zvláště proto, že ragby je náročné na výdej energie a kdo nemá natrénováno, v utkání neobstojí. Navíc v obou kategoriích nemáme dost hráčů na to, abychom do soutěže mohli přihlásit samostatné družstvo, a musíme hrát ve společenství se Sokolem Mariánské Hory, což je další komplikace, kterou musíme překlenout, především společnými tréninky alespoň jednou týdně v Ostravě a v Havířově.

Jak bude vypadat podzimní soutěžní program mládeže, ještě není pevně stanoveno, předběžné rozlosování soutěží U14 a U16 je uvedeno na webových stránkách v sekci Klubové informace – Kalendář zápasů a akcí. Podstatné je, že starší žáci U14 budou startovat pod hlavičkou RC Havířov a domácí zápasy budou hrát v Havířově, kadeti U16 budou startovat pod hlavičkou Sokola Mariánské Hory a domácí zápasy budou hrát v Ostravě.

O Autorovi

Redakce

Další články autora