Spánembohem. Nebudeš nám chybět!

4. července 2020 (01:19)

NezařazenéOstatní

Velšský ragbyový klub Pontypool RFC veřejně zakázal fanouškovi vstup na zápasy poté, co kritizoval protesty Black Lives Matter

 

(Podle WalesOnline 1. 6. 2020) - Generální ředitel Pontypool RFC Ben Jeffreys vzkázal fanouškovi, aby si našel jiný klub, kvůli tomu, že kritizoval fotbalisty Premier League a další sportovce za to, že před zápasem poklekají jako výraz sebemrskačství, pokory a také prosby za odpuštění příkoří, kterého se mají bílí dopouštět na černých.

Podobné scény se odehrály před ženským fotbalovým zápasem ve Spojených státech minulý víkend, kdy hráčky opět poklekly a protestovaly proti policejní brutalitě a rasové nespravedlnosti, když byla před zápasem hrána národní hymna.

V reakci na obrázek hráčky, která zůstala jako jediná stát, zjevný fanoušek Pontypoolu uvedl na twitteru: „Projevila více morálních zásad než všechny její spoluhráčky a než celý tým hráčů anglické Premier League tváří v tvář marxistickému extremismu a zastrašování.“

"Najdi si jiný klub, který budeš podporovat. Už nejsi vítán v Pontypool RFC a Pontypool Parku," vzkazuje Jeffreys, „osobně se postarám o to, abychom ti nikdy neprodali lístek. Spánembohem. Nebudeš nám chybět!  a dodal: „upřímně řečeno, kvůli výsadě, že jsem bílý, jsem nikdy neuvažoval o tom, jak velká nerovnost a diskriminace skutečně existuje v našich komunitách. Když jsem tyto problémy ignoroval, pomohl jsem k jejich normalizaci. Stal jsem se součástí problému," řekl.

Jen na okraj dodáváme, že Jeffreys trpí psychickými problémy a před několika týdny byl propuštěn z nemocnice, kde se léčil z těžké deprese.

O Autorovi

Redakce

Další články autora