Španělská federace připustila chybu

26. února 2020 (20:25)

NezařazenéZpravodajství

Španělská ragbyová federace (FER) připustila, že John Wessel-Bell porušil lhůtu pro pobyt v zahraničí. Tento Jihoafričan byl na návštěvě Jihoafrické republiky něco málo přes dva měsíce během letních prázdnin, kdy ve Španělsku nebyly žádné národní soutěže. Jenže jistota je jistota, Rumuni totiž podali na WR upozornění, že hráč nedodržel reglement World Rugby, a že pravděpodobně nesplňuje podmínky způsobilosti podle předpisu 8 (Regulation 8. Eligibility to play for national represetative teams - Způsobilost hrát za národní reprezentační týmy, pozn.red.). Připomeňme, že John Wessel-Bell nastoupil v utkání proti Rusku.

Španělská ragbyová federace připustila, že John Wessel-Bell porušil lhůtu pro pobyt v zahraničí a zaslala World Rugby vysvětlující dopis:

22. února měl manažer španělského národního týmu pochybnosti o údajích v pasu Johna Wessel-Bella. Jelikož v té době neměl přístup k dokumentům hráče, rozhodl se problém konzultovat s prezidentem FER Alfonsem Feihuem, který preventivně doporučil, aby hráč nebyl zapsán do zápisu utkání.

Článek 8 World Rugby uvádí, že hráč může reprezentovat národní tým jiné země, pokud prokáže, že tam žil nejméně 36 měsíců před datem svého debutu. Doba trvalého pobytu může být přerušena rodinnou dovolenou a odjezdy. Deset měsíců skutečné fyzické přítomnosti v zemi se považuje za období trvalého pobytu v zemi. Kratší lhůty mohou být za výjimečných okolností povoleny.

V případě Johna Wessel-Bella zaznamenal jeho pas návštěvu Jihoafrické republiky, která trvala něco málo přes dva měsíce během letních prázdnin, kdy ve Španělsku nebyly žádné národní soutěže. FER proto požádal World Rugby, aby vyjádřil svůj názor k argumentům a důkazům, které má FER k dispozici, a ospravedlnil hráčovo několikadenní překročení dvouměsíční dovolené.

Reakce World Rugby na situaci zatím není známa.

O Autorovi

Redakce

Další články autora