Snesitelná devastace hřiště a návrh na zřízení Zábavního areálu Stromovka

14. září 2023 (19:09)

Nezařazené

Havířov – Už možná někoho napadlo, co se asi přihodilo, že nepokračuje každoroční seriál o devastaci ragbyového hřiště Havířovskými slavnostmi, pokračuje, jen má mírné zpoždění. Faktem je, že poškození hřiště díky teplému a suchému počasí, je relativně mírné, je to devastace snesitelná.

Jako vždy byla největším problémem doprava materiálu pro stavbu podia a stanů, která je bez techniky nemožná, tomu se nedá vyhnout. Ale i ty škody na trávníku by se daly omezit při šetrnějším způsobu, ale to samozřejmě řidiče strojů nepálí, takže škody jsou a mají být napraveny někdy v příštím týdnu specializovanou firmou. Po opravě bude hřiště na nějakou dobu odstaveno a trénovat a hrát se bude na hřišti vedlejším.

Řešením problému by bylo zřízení Zábavního areálu Stromovka

Přesto vyvstává otázka, zda existuje v Havířově vhodné místo, na kterém by se dal zřídit areál pro akce typu Havířovské slavnosti, velké koncerty, i stanoviště pro cirkusy a také pro tzv. lidovou zábavu, tedy kolotoče a jinou zábavní techniku. Na první pohled neexistuje, všechno je zastavěno, nikde žádná velká plocha, na druhý pohled je takové místo na konci Stromovky v ohbí Karvinské ulice u areálu Technických služeb, nebo chcete-li po Boršičankou.

Autor návrhu a spoluzakladatel oddílu ragby při TJ Slavia Havířov Karel Gaman vyšel z historické skutečnosti, o které dnes už málokdo ví, že tento prostor byl už v padesátých letech minulého století určen k veřejné stavbě, měl tam být Centrální městský stadion. Dokonce už byly provedeny terénní úpravy, základní zemní práce a vybudovány kamenné drenáže. Dnes je tam prales a deponie pro ornici z různých výkopů.

Místo je z hlediska dostupnosti dobře položené, je přístupné místní dopravou, poblíž je i místo pro parkoviště. Klub měl připraven návrh na doplnění strategického dokumentu Vize města 2020+ nazvaný Zábavní areál Stromovka, ale nakonec ho nepodal, neboť příjem podnětů pro Vizi města 2020+ už byl uzavřen. Co se neudělalo v roce 2020, je na čase udělat nyní a návrh na zřízení Zábavního areálu Stromovka podat.

O Autorovi

Redakce

Další články autora