Shane Williams pojede týden na kole

19. dubna 2020 (18:36)

NezařazenéZpravodajství

Shane Williams, dřívější slavné křídlo, které svázalo svůj sportovní osud s Ospreys a velšským národním týmem, akceptuje výzvu vítěze Tour de France 2018 Gerainta Thomase, který minulý týden ujel na trenažeru třikrát 12 hodin, aby pro Národní zdravotní službu a boj s pandemií covid-19 vydělal přes 300 tisíc liber.

„I když mě to inspirovalo, taky když jsem si uvědomil, že je řada charitativních akcí, které se bohužel asi zruší nebo odloží, nebo byly zrušeny nebo odloženy. Takže místo toho, abych prostě nic nedělal, rozhodl jsem se, že pojedu naplno a udělám za sedm dní 774 mil (přes 1200 kilometrů) na kole," komentoval svůj záměr Williams.

Shane Mark Williams (nar. 1997 – 170 cm, 80 kg) je považován za jednoho z největších křídelníků všech dob. V roce 2008 byl jmenován světovým hráčem roku (Player of the Year). Nositel Řadu britského impéria (2012) za služby v ragby. V roce 2016 byl uveden do Světové ragbyové síně slávy. Ragby začal hrát na škole (jak jinak ve Walesu), pokračoval v rodném regionu v klubu Amman United RFC a později v Neath, Ospreys a kariéru ukončil v Mitsubiši Sagamihara DynaBoars v Japonsku v roce 2015 (za zmínku stojí, že odmítl angažmá v Toulonu). 87 startů za Wales a 4 za Britské a irské lvy. Tolik stručná vizitka tohoto laury ověnčeného hráče, který je se svými 974 body čtvrtým bodovačem na světě. (Kresba David Griffiths)

O Autorovi

Redakce

Další články autora