Rumuni a Španělé si to rozdali ještě jednou – v boxu

25. února 2020 (01:11)

NezařazenéZpravodajství

(Zdroj rumunská media) ‎Říká se, že ragby je barbarská hra, hraná gentlemany. V sobotu večer chtěli členové rumunského a španělského týmu toto rčení vyvrátit.‎ Sobotní odpolední zápas v Botoşani totiž pokračoval rvačkou při třetím poločasu v nočním klubu Old School v centru města.‎ Slzný plyn nakonec obě strany uklidnil, ošetření všichni odmítli a policie bude případ šetřit jako trestný čin narušení veřejného pořádku a klidu.

V náhledu snímek z klubu

V jednu chvíli po půlnoci však zábava uprostřed konzumace alkoholu zvrhla, výměna názorů mezi několika hráči na obou stranách se změnila v zápas v kick boxu. Než se však bitka mezi čtyřmi Rumuny a třemi Španěly změnila ve všeobecnou rvačku všech proti všem, zasáhli členové bezpečnostní agentury a nastříkali do klubu impozantní množství plynu ze slzáků. Tak se podařilo oddělit bojovníky, ale také vyvolat paniku mezi ostatními návštěvníky klubu. Agenti také zavolali službu 112, na místo přijelo několik policejních posádek, ale konflikt už odumřel. I když bojovníci byli pokryti krví, odmítli jít na pohotovost, šli rovnou do svých hotelů.

‎I když se žádní zranění nehlásili v nemocnici, policie zahájila vyšetřování případu. "Nebyl nikdo, kdo by potřeboval lékařskou pomoc, a osoby zapojené do události nepodaly žádné trestní oznámení. Podali jsme stížnost z vlastního podnětu týkající se spáchání trestného

Podle španělského deníku Marca konflikt vyvolal kapitán rumunského národního týmu Mihai Macovei, ale ani rumunské, ani španělské noviny nemají informace o příčině sporu a pěstní výměny názorů. Možná u nich ještě strašil duch vyloučení z mistrovství světa, možná i honička rozhodčího Vláda Iordachescu španělskými hráči v březnu 2018 v Bruselu po utkání Belgie – Španělsko, možná přišel na přetřes Jihoafričan Wessel-Bell (rumunská federace už podala podnět k prošetření), můžeme se jen domýšlet.

O Autorovi

Redakce

Další články autora