REIC Trophy: vítězem je Nizozemsko

12. července 2020 (13:47)

NezařazenéSvětovéZpravodajství

Rugby Europe 10. 7. 2020 - Nizozemsko bylo dnes vyhlášeno vítězem Rugby Europe Trophy 2019/20, druhé divize mezinárodního mistrovství Evropy v ragby. Korunování šampionem dává Nizozemsku možnost hrát v utkání play-off o šanci na postup do mistrovství Evropy (REIC Championship), což je cesta pro kvalifikaci na mistrovství světa v ragby 2023, praví se v pátečním prohlášení představenstva Rugby Europe.

Vzhledem k tomu, sezóna byla přerušena pandemií Covid-19, představenstvo Rugby Europe navrhlo uniím soutěžícím o Trophy (Nizozemsko, Švýcarsko, Německo, Polsko, Litva, Ukrajina) odehrát zbývající zápasy během druhé poloviny roku 2020 s tím, že nikdo nebude nucen hrát a že v této sezóně nikdo nesestoupí, což tedy není dobrá zpráva pro české ragby.

V každém případě se unie soutěžící v divizi Trophy mají dohodnout na jedné ze dvou alternativ:

1) pokud obě země nemohou zápas sehrát, bude vyhlášena remíza a obě země obdrží 2 body do tabulky.

2) pokud se utkání neuskuteční pro nemožnost hrát na straně jedné ze zemí, bude vyhlášen kontumační výsledek 0:25 a poražený obdrží 0 bodů. Vítěz naopak získá skóre 25:0 a 5 bodů.

Po konzultaci se zúčastněnými uniemi byly potvrzeny 3 výsledky, další tři zápasy budou naplánovány později.

Výsledky jsou následující:
Švýcarsko - Nizozemsko: remíza
Ukrajina - Švýcarsko: remíza
Litva - Polsko: vítězství Litvy (Pro Polsko byl termín oznámený Litvou neakceptovatelný)

Odehrají se zápasy (termín bude teprve určen):
Polsko - Ukrajina
Německo - Litva
Ukrajina - Německo

Nizozemsko se v letošním roce utká v baráži s poslední zemí mistrovství Evropy. Její soupeř bude znám po finálovém kole REIC Championship 2020, jehož datum bude oznámeno později.

O Autorovi

Redakce

Další články autora