Prognóza SNC: Francie by mohla ukončit sucho v roce nejistoty

5. února 2021 (20:54)

Nezařazené

Kdo vyhraje Six Nations?

5. 2. 2021

 

 

Robert Kitson (ragbyový korespondent Guardianu): Francie. Mají nejlepší mlýnovku a potenciálně nejsilnější standardní situace v Evropě. Disciplinovaní a soustředění mimo domov mají reálnou možnost Six Nations po 11 letech získat.

Paul Rees (ragbyový korespondent Guardianu): Absence diváků zruší výhodu domácího prostředí a šance se otevřou stejně. Žádné nepřátelské přijetí Anglie v Cardiffu a Dublinu, ani Skotska a Francie v Twickenhamu.

Andy Bull (sportovní redaktor Guardianu): Francie. Od doby, kdy se Fabien Galthié ujal vedení, udělal tým obrovský pokrok. Stadiony bez fanoušků by měly otupit výhodu domácích týmů při cestách Francouzů do Londýna a Dublinu.

Gerard Meagher (ragbyový reportér parcující pro Guardian a Observer): Irsko. Sice nepravděpodobné, ale mají doma Anglii i Francii, což je významné, a to i na prázdných stadionech. Porážka Walesu v neděli by je pěkně připravila a poslední víkend by si užili rozhodnutí v zápase proti Anglii.

Michael Ayiwin (ragbyový reportér parcující pro Guardian a Observer): Anglie. Až nudné. A tím nemyslím Anglii – koneckonců, mistrovství v Japonsku nebylo tak dávno. Francie skvělá, ale nelíbí se mi její rating. Skotsko skvělé a zkušené na všech správných místech (kromě mlynářů). Očekávané pořadí podle zkušenosti na všech správných místech (kromě mlynářů).

Předpověď

RK: Francie, Anglie, Irsko, Skotsko, Wales, Itálie.

PR: Anglie, Francie a Skotsko první trojka. Wales a Irsko v dolní polovině, Itálie skončí šestá,

AB: Francie, Anglie, Irsko, Skotsko, Wales, Itálie.

GM: Irsko, Anglie, Francie, Skotsko, Wales, Itálie.

MA: Anglie, Skotsko, Francie, Irsko, Wales, Itálie.

 

Klíčový zápas

RK: Anglie proti Francii. Ani jeden ze dvou zápasů Anglie proti Les Bleus v roce 2020 nebyl ani zdaleka jednoduchý. Jejich další setkání v Twickenhamu 13. března určí sezóny obou týmů.

PR: V každém kole bude alespoň jeden.

AB: Těžko to nevidět jako zápas Anglie proti Francii. Ale zajímalo by mě, jestli by se nemohlo stát, že by titul mohl přijít za to, že by Anglie vyhrála o posledním víkendu v Dublinu.

GM: Irsko v. Francie. Posledních sedm zápasů mezi těmito zeměmi bylo vyrovnané, očekává se, že tento rok tomu nebude jinak.

MA: Anglie proti Skotsku. Tady to všechno začalo před 150 lety. Tady to všechno skončilo divokými, surrealistickými orgiemi před dvěma lety (38:38, pozn. red.). Bude to nudná moderní hra? Ručím, že Calcutta Cup 2019 byl spíše zábavnější než rok 1871.

Nejdůležitější hráč

RK: Owen Farrell. Pokud anglický kapitán po dvou měsících bez mezinárodního ragby okamžitě přepne, bude se jeho týmu dařit. Pokud je zarezlý a nervózní, možná ne.

PR: Každý sportovní psycholog nebo trenér duševních dovedností, který dokáže hráče uzavřené v kasárnách na celé týdny nabudit. Fyzická hra se přemění v mentální.

AB: Antoine Dupont, Francie. Hráč loňského turnaje. Má štěstí, že má v Baptiste Serinovi skvělou zálohu, ale Dupont dává Francii skutečnou útočnou výhodu.

GM: Finn Russell. Možná neovlivní, kdo bude korunován šampionem, ale při absenci diváků musejí hráči Russellova typu více než kdy jindy letošní soutěž osvěžit.

MA: Nejsem si jistý, co to vůbec znamená. Nejlepší hráč? Ten, který zpečetí titul rozhodujícím položením? Nebo složením? Hamish Watson. Protože ho mám rád a bude dobrý.

Průlomová hvězda

RK: Ben Earl (Anglie). Zranění Sama Underhilla by mělo rychle se zlepšujícímu křídelníkovi umožnit více času na hru. Rychlý, silný a horlivý, nabízí trojnásobnou hrozbu.

PR: Skot Cameron Redpath se může ukázat jako ideální parťák pro Finna Russella.

AB: Snajper z Walesu, Dan Lydiate. Třiatřicetiletý hráč ale tři roky nehrál test.

GM: Ellis Genge. Zdá se, že jeho nynější forma jasně podporuje jeho nároky jako začínajícího pilíře v národním týmu. Jeho pokrok bude Warren Gatland bedlivě sledovat.

MA: Duhan van der Merwe. Jeden z posledních, který prošel dveřmi tříleté rezidentury (pochází z Jižní Afriky, pozn. red.). Možná nezná cestu k Greyfriars Bobbymu (bar v Edinburghu, pozn. red.), ale dobře ví, kde je brankoviště.

Nemůžu se dočkat, až…

RK: … Finn Russell začne vířit obuškem a vdechovat útočný život do turnaje. Pokud v roce 2021 neokouzlí své publikum, bude to obrovská promarněná příležitost.

PR: ... Itálie vyhraje zápas po 27 porážkách za sebou. Už žádné Pět a půl národů.

AB: … je mi líto, že to musím říct, ale bez diváků a víkendů strávených na stadionech nebude tento turnaj ani z poloviny tak zábavný, jak by měl být. Jen doufám, že do příštího roku se to všechno vrátí do normálu.

GM: … Francie prokáže vizuální léčbu ragby, pokud bude pokračovat ve své vzestupné trajektorii. Napínavé vyvrcholení Super Soboty s účastí fanoušků? Možná, že naděje dostat šampionát do tohoto bodu je realističtější.

MA: … bude odvoláno turné Lions, abychom mohli skoncovat s nekonečnými vysněnými týmy a hašteřit se mezi fanoušky. Sociální média a Lions ne! Dokonce více než Covid. A ještě více než profesionalita ...

O Autorovi

Redakce

Další články autora