Pomozme dětem nemajetných rodin

25. listopadu 2022 (17:28)

NezařazenéOstatní

Udělejme dobrý skutek

Paní Lucie Guňková Gorecká z odboru školství a kultury města Havířov se obrací na všechny sportovní kluby ve městě, aby se zapojily do vánoční akce pro děti „Krabice od bot.“ Nápad havířovského sportovního klubu Maniak aerobik má pomoci dětem pocházejících ze špatných, náročných a těžkých podmínek.

Dobrý den,

jako každý rok bych Vás chtěla požádat o účast na akci „Krabice od bot“, kterou pořádá Maniak aerobik Havířov, ve spolupráci s odborem sociálních věcí.

Ne každé dítě má to štěstí, že Vánoce prožije tak, jako ty naše. Obklopeny rodinou, vánoční pohodou a dárečky. Proto klub každoročně oslovuje závodníky, rodiče a všechny, kteří mají dobré srdce, aby se do této akce zapojili. Pokud máte doma hračky, oblečení, sportovní potřeby, kosmetiku nebo cokoliv, co děti potěší a Vaše děti si s nimi již nehrají a nepotřebují je, darujte je prosím dále. Pokud jsou čisté, nezničené a dají se ještě využít, jiným určitě udělají radost. Samozřejmě můžete zajít i do obchodu a něco malého pořídit.

Dárek zabalte do krabice (od bot nebo jakékoliv jiné). Na krabici čitelně a viditelně napište, pro koho je určen (např. Dívka 10 let, batole, chlapeček 2-4 roky, atd…). 

Pokud doma máte i jiné věci a nepoužíváte je, klidně je zabalte také. Určitě udělají radost i dospělému.

Všechny dárečky budou předány odboru sociálních věcí. Budou rozděleny rodičům a dětem, které díky nás budou mít alespoň jeden dáreček pod stromečkem. Jedním dobrým skutkem udělejme radost těm nejmenším, kteří nemají tolik štěstí.

Velice Vám děkuji.

Lucie GUŇKOVÁ GORECKÁ, DiS., MBA, referent oddělení dotací a volnočasových aktivit (sport), odbor školství a kultury

 

Ragbisté se zatím do této úžasné akce vždy zapojili a věříme, že se zapojíte i Vy a že i v letošním roce se podaří vybrat dost vánočních dárků pro každé dítě, kterému tak vykouzlíme úsměv na tváři.

Jak na to:

 

1) Vezmu krabici od bot, nebo nějakou jinou vhodnou.

2) Vyberu (koupím) 3 dárečky - klidně oblečení, které už nenosím, pastelky, omalovánky,  knihy, které už nebudu číst, hračky, se kterými už si nehraji.

3) Vložím do krabice.

4) Krabici zabalím do vánočního papíru.

5) Krabici popíšu - pro koho je dáreček určen ( holčička 5 let, chlapec 8 let, ..).

6) Krabici donesu buď do kanceláře:

MMH – Mgr. Stanislava Gorecká – náměstkyně primátora pro sociální oblast   - 2. patro

MMH OSV – Mgr. Romana Gulová – 2. patro odboru sociálních věcí,

nebo 

do Vzpěračské haly (vedle zimního stadiónu) – Maniak aerobik Havířov, 

ale můžete ji také předat trenérovi na tréninku, nebo ji můžete přinést ve čtvrtek 1. prosince na sekretariát RC do sportovní haly Slávie. Zařídíme, aby vaše balíčky byly 5. 12. předány na příslušné místo. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na trenéra vašeho dítěte nebo přímo na sekretáře K. Gamana 605 373 239.

7) Krabice hromadně předáme na odbor sociálních služeb města Havířova za zpěvu koled 5. 12. 2022.

8) DOSÁHNU MOC HŘEJIVÉHO POCITU, ŽE JSEM POMOHL/A POTŘEBNÝM.

O Autorovi

Redakce

Další články autora