Po dvou letech jedeme na Krakowski Obwarzanek

4. května 2022 (21:35)

NezařazenéZpravodajství

V náhledu: Anička Kubiková byla na Obwarzanku 2019 vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje

Krakovský turnaj o „preclík“ je jednou z tradičních akcí, na kterou naše mládež – převážně mladší žáci – jezdí už od roku 2009, kdy Juvenia Kraków pořádala třetí ročník turnaje nazvaného podle typického krakovského pečiva obwarzanku (obvařanku). Jde v podstatě o preclík, ale ve formě kroužku, a jmenuje se tak proto, že těsto stočené do kroužku se na chviličku před pečením vaří (obvařuje), aby už dál nekynulo, a pak se po usušení peče. Na snímku Saša Illek a Damian Kusý mají na krku obří obwarzanky vítězů a Dan Ogurčák už svůj obwarzanek baští. 

Od té roku 2009 jezdíme do Krakova pravidelně, vynechali jsme jen poslední dva kovidové roky a naše družstva nejednou ve svých kategoriích turnaj vyhrála. Téměř všichni mladší hráči mužského týmu krakovským turnajem prošli a někteří si odnesli i cenu pro nejlepšího hráče. Naposledy takové ocenění dostala dnes patnáctiletá Anička Kubiková při posledním turnaji v roce 2019.

Ale nejen Anička uspěla, Roman Barabáš dostal trofej pro nejlepšího hráče kategorie U11 v roce 2010, v roce 2014 si cenu pro nejlepší hráče odvezli Dan Ogurčák z týmu U13 a Saša Illek z týmu U11. Podobně byl oceněn dnes už nehrající Damian Kusý a někteří další. Pro dnešní trenérku klubového kroužku pro nejmenší adepty hry Natalii Parchanskou (na snímku vlevo svůj úspěch oslavuje) je Krakov zase památný tím, že tam na hřišti Juvenie Krakov položila v roce 2014 svou první pětku v životě.

Krakov je pozoruhodné město a byla škoda ve městě pobývat a nic z něho nevidět. Proto bylo několik zájezdů dvoudenních, jeden den se věnoval prohlídce města a královského zámku Wawel a návštěvě akvaparku.

Letos je zájezd jednodenní, vzhledem k předchozí účasti mladších žáků na turnaji MinirugbyXNations v lombardském městě Vimercate, zvolila většina rodičů kratší jednodenní verzi.

Krakov 14. května 2022 – Krakowski Obwarzanek

Sraz v 5:45 u sportovní haly Slávie, odjezd autokaru v 6:00 h.

Co nesmíte zapomenout: pas nebo občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, věci pro hru, hygienické potřeby, jídlo a pití na cestu, nějaké zloté na drobnou útratu. Může to být i oběd v restauraci Pino Garden na hřišti. Pro představu jídelní lístek: PINO Garden | Karta menu 

Pokud po turnaji vybude nějaký čas, bude možná i návštěva Rynku Głównego, ale skutečně jen v případě, že bude dostatek času.

V nákladech, které budou účastníci hradit, je poplatek za pojištění na cestu a finanční spoluúčast na dopravě. O výši spoluúčasti se rozhoduje a rodiče do 6. 5. obdrží informátor se souhrnem informací včetně výše úhrady.

O Autorovi

Redakce

Další články autora