Pětkový koncert mladých Francouzů

21. srpna 2023 (01:28)

NezařazenéZpravodajství

Často jsme v ragbyových zápasech svědky hry svázané taktikou a obavou ze ztráty míče, což vede k vysoce kontaktní hře s minimem přihrávek, ale o to většímu počtu rucků – prostě jedna přihrávka náraz do soupeře a ruck – následuje obvykle box kick mlýnovky nebo další kontakt a ruck. Hra se tak stává nudnou k uzoufání a naprosto se tak potlačuje hra rukama, tedy to, co činí ragby rychlou, dynamickou a variabilní a pohlednou hrou, naopak ze hry se stává nepohledné stereotypní „bušení do zdi.“

Na turnaji týmů do 18 let, který se hrál na hřištích Stellenberg High School na severním předměstí Kapského Města a Paarl Boys High School v Jižní Africe (International Series 2023), ve kterém hrály reprezentace Jižní Afriky, Anglie, Francie a tým Western Province z Newlands, předměstí kapského Města, dosáhli mladí Angličané i Francouzi pozoruhodných výsledků s týmem Western Province. Když však uvážíme, že něco jiného je výkonnost vybrané státní reprezentace, a něco jiného výkonnost místního školního týmu, nejsou výsledky až tak pozoruhodné.

Co však pozoruhodné je, je uvolněný výkon Francouzů a jejich parádní hra rukama s mnohdy až neuvěřitelně zvládnutými kombinacemi a technikou – prostě ragbyové srdce zaplesá. Však také je souhrn bodových akcí na YouTube uveden titulkem Explosive Clash: France U18 Rugby Unleashes Magic Against Western Province. Try Bonanza, tedy zhruba: Výbušné střetnutí: Francie U18 použila proti Western Province kouzla. Pětková bonanza!

U18 International Series 2023

Anglie – Francie 41:0

Anglie – Western Province 78:15

Jižní Afrika – Francie 24:37

Western Province – Francie 20:85

O Autorovi

Redakce

Další články autora