Pelmel

15. července 2022 (17:13)

NezařazenéZpravodajství

V náhledu: Antoine Dupont přeletěl v Alpha Jetu nad Champs-Élysées s Patrouille de France během přehlídky 14. července.

Antoine Dupont včera přeletěl Champs-Elysées

Překvapivým hostem přehlídky při oslavě francouzského státního svátku 14. července byl hráč Toulouse, francouzského národního týmu, Barbarians a světový hráč roku 2021 (World Rugby Men's 15s Player of the Year 2021) Antoine Dupont. Byl na palubě Alphajetu Patrouille de France při přeletu Champs-Elysées v rámci tradiční letecké části přehlídky.

"Včera se nám podařilo odstranit obavy," řekl v interview pro TF1. Den před 14. červencem francouzská reprezentační mlýnovka nacvičila let mezi Cazaux a Paříži. Test, po kterém nejlepší ragbyový hráč na světě řekl, že je "klidnější".

Na dotaz reportérů TF1 během letu nad Champs-Élysées, kapitán francouzské XV vyjádřil svou hrdost na to, že může být na palubě Patrouille de France, velkého symbolu Francie.

Mezi Dupontova další veřejná vystoupení přibude účast na startu 19. etapy Tour de France z Castelnau-Magnoac do Cahors 22. července. V Castelnau-Magnoac v departmentu Hautes-Pyrénées má rodina Dupontů hotel, který Antoine spolu s bratrem zvelebuje.

Hamish Watson dosáhl ohromujícího výkonu

Ve svém 50. zápase za Skotsko během úspěšného druhého utkání proti Argentině v Saltě, dosáhl rváček (flanker) a kapitán národního týmu Hamish Watson mimořádné osobní statistiky, 3 roky a 3 měsíce neminul skládku.

Hamish není jen chlápek s účesem ve stylu mullet, kvůli kterému nezůstane bez povšimnutí, rváček Skotska je především vynikajícím obráncem a pro soupeře impozantní hrozbou. Hráč Edinburghu, který byl jmenován nejlepším hráčem turnaje Six Nations v roce 2021, nadále ohromuje každým ze svých kroků.

Podle agentury Opta Sport, světového lídra sportovních statistik, tento rodák z Manchesteru v posledních 24 mezinárodních utkáních od března 2019 neminul žádnou ze svých skládek, vyhrál se svými soupeři 322 po sobě jdoucích soubojů. Watson vymazal ze statistik bývalého druhořadníka francouzského národního týmu Lionela Nalleta, který v letech 2008 až 2012 zvládl 154 úspěšných skládek po sobě. Nallet sám porazil Thierry Dusautoira a jeho 131 úspěšných zákroků v letech 2009 až 2011.

Francie poprvé v historii vede světový žebříček

Francie v uplynulé pondělí sesadila Jihoafrickou republiku z vrcholu světového žebříčku, zatímco Nový Zéland se propadl na historické minimum, je nyní až na čtvrtém místě po víkendových výhrách týmů severní polokoule v hlavních červencových testech. Francie se dostala do čela světového žebříčku po vítězstvích v testech proti Japonsku.

Výhra nad Springboks na půdě Jižní Afriky posunula Velšany z 9. na 8. místo a současně sesadila Springboks na z 1. na třetí příčku. Průlomová první výhra Irů na Novém Zélandu nad All Blacks 23:12 pak znamenala pád Novozélanďanů na 4. Místo Irové se naopak posunuli ze čtvrtého na druhé místo. Ale všechno se může změnit po sobotních zápasech.

O Autorovi

Redakce

Další články autora