Pelmel

11. května 2022 (22:39)

NezařazenéZpravodajství

V náhledu: Naši mladší žáci uspěli na turnaji MinirugbyXNations ve Vimercate, na snímku Lukáše Wimmera v utkání s pořadatelskými Piráty

Manažer rozvoje ČSRU Dan Beneš předával metodiku

Náš klub navštívil manažer rozvoje ČSRU Dan Beneš, aby trenérům předvedl v praxi některé z metodických postupů výuky ragby podle nově vydané metodické příručky Klíčová národní témata, kterými jsou: Příjem míče a přihrávka, Duel - Offload a Individuální obrana - skládka. S Danem jsme vedli krátký rozhovor.

 

 

Dane, povídej, cos dneska dělal

Učil. Účelem těchto návštěv a těchhle setkání je předvést metodiku, kterou jsme nedávno vydali formou příruček pro trenéry a trenérky. Přímo na hřišti, ukázat v praxi, jak to může fungovat napříč kategoriemi. A to si myslím, že se to dneska díky super přístupu jak dětí, tak trenérů povedlo.

Předváděls něco specifického?

Snažil jsem se držet KNT, tedy „klíčových národních témat“ – jsou čtyři – ale dnes jsem se držel dvou pro začátek nejdůležitějších dovedností, a to je přihrávka a příjem přihrávky a skládka. Snažil jsem se to ukázat formou her nebo různých řekněme herních situací jako zábavných a inspirativních pro trenéry a trenérky, aby to mohli dál praktikovat. A co se týče zpětné vazby nebo reakce hráčů a hráček a trenérů a trenérek, tak to bylo pozitivní a vstřícné, takže si myslím, že je docela velká šance, že budou takhle pokračovat.

Foto: Natalie Parchanská

.

Junioři se po zápase se Spartou „vyznamenali“

Téměř se tomu nedá věřit, ale je to smutná skutečnost, junioři se po utkání se Spartou nepostarali o úklid vybavení hřiště a reklamních bannerů, což je, nebo by měla být věc naprosto samozřejmá. Prostě se sebrali a odešli do šaten. Navíc se nepostarali ani o drahé míče pro hru a tak jsme o jeden míč přišli. Plechové reklamní panely nakonec do skladu odtahala jedna z maminek hráčů a trenérka Zlatka. Dá se předpokládat, že našim skvělým juniorům výkonný výbor klubu ztracený Gilbert předepíše k úhradě.

.

Mladší žáci se vrátili z Itálie se štítem

Mladší žáci se v pondělí vrátili z italské Lombardie se štítem a medailemi. Ve své skupině měli tři soupeře, dvě utkání vyhráli, jedno remizovali. Bohužel se pořadatelé k mladším žákům zachovali macešsky a jejich turnaj uťali po základních skupinách, finálové zápasy se už nehrály. Naši hráli s lombardskými týmy z nedalekého okolí Romano Rugby ASD z města Romano di Lombardia (na fotografii v červených dresech, naši hráli ve žlutých návlecích), Moskyty (Mosquito) v pruhovaných dresech, rovněž z blízkého města Muggiò a domácími Piráty v černo oranžových dresech. Více se dozvíme z reportů, které má redakce přislíbeny. Dnes jen pár fotografií pana Lukáše Wimmera.

Z turnaje si žáci přivezli tento podivuhodný artefakt.

.

Vladimír Kalousek pro měsíčník Horník

Dlouhou dobu klub díky zaměstnancům OKD využívá finančních grantů vypsaných Nadačním fondem Ostravsko karvinských dolů. V loňském roce využil finančního příspěvku k nákupu ochranných vest pro žáky. Přinášíme článek z měsíčníku Horník, ve kterém otec jednoho z našich žáků a zaměstnanec OKD Vladimír Kalousek, který o grant požádal, vysvětluje jejich účel.

O Autorovi

Redakce

Další články autora