Pelmel

9. února 2024 (05:30)

NezařazenéZpravodajství

A. Dupont a les Bleus VII před turnajem HSBC Sevens v Severní Americe

(Zdroj: francouzská media) – Sedmičková kariéra Antoina Duponta se v tomto týdnu pořádně rozjela. Mlýnovka Toulouse a patnáctkové reprezentace se jak známo po mistrovství světa rozhodla pro konverzi k jiné ragbyové disciplině a už nestartuje ani v Six Nations.

Začátkem roku se Dupont setkal s trenéry národního sedmičkového týmu, aby si navzájem ujasnili svá očekávání, a od pondělka se hráč Stade Toulousain připojil k národnímu týmu Francie, aby se aklimatizoval na sedmičky a své nové spoluhráče. V pětidenním přípravném kempu trénuje s novými parťáky pod vedením hlavního kouče Jérôme Dareta v pařížském Vincenneském lesíku na sportovištích Národního institutu sportu, odbornosti a výkonnosti před turnaji World Rugby Sevens Series 2024 ve Vancouveru od 23. do 25. února a Los Angeles (1. – 3. 3.), kde Dupont zahájí svou olympijskou dráhu.

„Doufám, že se představím tím nejlepším možným způsobem,“ řekl loni v listopadu. „Budu muset něco obětovat, abych se mohl sžít s týmem a zvyknout si na hru a její vlastní disciplínu.“

Seznamte se s Wags

Britský deník The Sun, obvykle charakterizovaný jako bulvární, přinesl před prvními zápasy Six Nations článek „Seznamte se s úžasnými francouzskými ragbyovými Wags, které fandí francouzskému ragby, jsou jedny z nejvíce sexy v tomto sportu.“ Takže seznamme se nejen s francouzskými, ale také jinými Wags

Wags: Wives and Girlfriends - manželky a přítelkyně, uvádí se v překladu. Wags jsou u sportovců jako celebrit svého druhu velmi často velmi atraktivní a většinou jsou samy svého druhu celebritami. Namátkou fotbalista Beckham - Victoria Caroline Adamsová, zpěvačka a později manželka.

Dnes představujeme několik známých současných i dřívějších párů: francouzského reprezentanta Camerona Wokiho s modelkou Alzee Priso, z minulosti velšskou populární zpěvačku Charlotte Church a ragbistu Gavina Hensona (33 startů za Wales v letech 2001-2011), dceru britské královské princezny Anny olympioničku Zaru Phillips, která se provdala za ragbistu Michaela Tindalla, Markuse Smithe a profesionální modelku Beth Dolling, Finna Russella a jeho přítelkyni sedmibojařku Canning, ovšem existuje mnoho mnoho dalších v Irsku, Skotsku a možná i u nás.

Cameron Woki a modelka Alizee Priso

Finn Russell a jeho přítelkyně sedmibojařka Emma Canning

Irská mlýnovka Conor Murray a jeho přítelkyně Miss Universe Ireland 2015  Joanna Cooper

Někdejší velšský reprezentant Gavin Henson a populární zpěvačka Charlotte Church

Dcera britské královské princezny Anny olympionička Zara Phillips a její manžel reprezentant Anglie  Michael Tindall

Útokovka Anglie Markus Smith a profesionální modelka Beth Dolling

A nakonec z jiného soudku

Poznáte tohoto chlapíka? Je to známý velšský ragbista, který svého času pracoval jako ocelář. Kdo na adresu havirov@rugby-cz.com jako první napíše jeho jméno, získá stolní kalendář klubu na rok 2024.

Odpověď byla rychlá:

Daniel Němec obdrží klubový kalendář

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora