Pel-mel ze zahraničí i z klubu

10. května 2020 (21:31)

NezařazenéZpravodajství

Zeď podpory Stade Toulousain

Sport v současné době nemá na růžích ustláno, týká se to především profesionálních klubů, kterým zůstávají na krku nemalé náklady, zatímco mizí zdroje příjmů. Týká se to i dvacetinásobného mistra Francie klub StadeToulousain, který hodlá uvnitř stadionu Ernesta Wallona (E.Wallon byl první prezident klubu založeného v roce 1907, pozn. red.) postavit zeď fanoušků. Každý si bude moci koupit cihlu, na které bude vyryto jeho jméno, klub zatím neuvedl cenu. Mohla by to být inspirace pro naše kluby?

Podpořte váš klub - vyryjte své jméno do historie

Na klubových stránkách se pod titulkem Proč podporovat klub? mj. uvádí: V tomto pro nás všechny obtížném období chce Stade Toulousain se svými fanoušky udržovat sociální spojení a sdílení našich společných hodnot, které činí klub rodinou, rodinou, jejíž součástí je každý z vás. Stade Toulousain například hodlá na stadionu vybudovat cihlovou zeď. Vaše jméno vyryjeme vedle klubových legend, celebrit a všech členů rodiny Stade Toulousain.

Vasta připravil cvičení pro 50 tisíc diváků

Do projektu klubu CSKA Moskva pomáhat si v době koronaviru se zapojil i v Rusku velmi populární rapper a dlouholetý fanoušek CSKA Vasil Vasta. Včera uplynul právě měsíc ode dne, kdy poprvé na svém instagramu uvedl pořad „Máma, táta, já – rodina jsme ragbyová,“ Účelem programu je přilákat lidi ke sportu během karantény a tak „červenomodrý“ uvádí každé ráno videa s vlastními cviky a přitahuje populární osobnosti a mediálně známé lidi.

Hřiště po slavnostech (den pátý)

Na podzim loňského roku jsme po zničujících Havířovských slavnostech přinesli sérii článků pod titulkem Hřiště po slavnostech – den X. a fotoreportáží o stavu hřiště. Hřiště sice prošlo oživující kúrou, která má pokračovat v nejbližší době druhou etapou. Momentálně je však v dost smutném stavu, trávník je místy naprosto vysušený, v podstatě už je to seno. Zelené ostrůvky, které jsou na fotografiích viditelné, jsou důsledkem zásahu, který jsme na hřišti provedli zhruba před osmi lety pro lepší odvodnění plochy. Výkop až na vodonosnou štěrkovou vrstvu s odstraněním nepropustné jílové zátky a odstraněním podpovrchové škvárové vrstvy s náhradou v podobě štěrkového zásypu s vrstvou kvalitní ornice s podsypem vloženého drnu rašelino pískovým substrátem, dává kořenovému systému trávníku, aby zakořenil v dostatečné hloubce, odkud může čerpat rozhodně více vody, než z vysušené a sluncem rozpalované škvárové vrstvy. Při srovnání zelených bujně zarostlých záplatách je to v kontrastu s okolní pouští jasně vidět.

Mamuka Gorgodze odešel do reprezentačního důchodu

Mamuka Gorgodze (14.7.1984, druhořadník, 195 cm, 120 kg), přezdívaný Gorgodzila, oznámil, že končí svou reprezentační kariéru. Nejuznávanější gruzínský hráč současnosti však chce nadále pokračovat v klubové kariéře ve francouzské Top 14 v RC Toulonnais. Dvaatřicetiletý bývalý kapitán Lelos má za sebou 75 zápasů v národním týmu a je jeho 27 položení ho činí rekordmanem v gruzínském dresu. Hrál na mistrovstvích světa 2007, 2011, 2015 a 2019. V roce 2004 mistr Gruzie. Nejlepší sportovec Gruzie 2011, šestkrát vyhlášen hráčem roku v Gruzii. Mnohokrát zařazen do symbolických světových XV. V Top 14 odehrál asi 300 zápasů (44 pětek), hrál za Montpellier a Toulon v Champions Cup a Challenge Cup. Byl také vybrán do prestižního mezinárodního týmu Barbarians. Mamuka Gorgodze je bezesporu jedním z nejlepších hráčů naší doby.

Sonny Bill Williams proti Miku Tysonovi?

Australský boxerský promotér Brian Amatruda předložil počátkem tohoto týdne stárnoucímu boxerovi Miku Tysonovi (53 let), nejvíce známému kvůli ukousnutému kusu ucha soupeři Holyfieldovi, milionovou nabídku na exhibiční střetnutí ve prospěch boje proti koronaviru. Na výběr má hráče australského fotbalu Barry Halla (43 let, 194 cm, 104 kg), bývalého hráče Cronulla-Sutherland Sharks rugby league Paula Gallena (38 let, 180 cm, 105 kg), nebo všestranného ragbistu (XV i XIII) a boxera se 6 duely a šesti výhrami Sonny Bill Williamse (34 let, 194 cm, 108 kg). Avšak australská boxerská legenda Jeff Fenech varoval fotbalisty před vstupem do ringu s Tysonem, pokud nechtějí skončit v márnici, Tyson je podle něj zabije i v třiapadesáti letech jedním úderem. Ovšem kdy Tyson jednoho z nich pošle do márnice, zatím známo není.

Ragbyový svět je volbou prezidenta rozpolcen

Ve světovém tisku doznívají ohlasy na volbu šéfa světového ragby. Většinou konstatují, to byly volby, které spíš utvrdily rozdělení světa na sever a jih, konzervatismus proti progresi, tradicionalista Beaumont proti revolucionáři Pichotovi, dinosaurus versus dynamo. Beaumont naznačil, že se bude snažit o rebrand, ale málokdo věří tomu, že by značku World Rugby jakkoliv obměnil a oživil. Na jižní hemisféře v tomto směru vládne spíše pesimismus.

O Autorovi

Redakce

Další články autora