Pel mel

3. června 2023 (18:40)

NezařazenéZpravodajství

V náhledu: Sergio Parisse oficiálně odešel do ragbyového důchodu

Sergio Parisse odchází do ragbyového důchodu

Bývalý italský reprezentant rezignoval na účast v týmu pro mistrovství světa 2023. Devětatřicetiletý vazač a dřívější kapitán Azzuri, je znám tím, že při zápasech s oblibou „poučoval“ rozhodčí. Hrál za Benetton Treviso, Stade Français a Toulon. Dvakrát vyhrál francouzský šampionát (2007, 2014) a Challenge Cup (2017, 2023). 

Parisse odehrál 142 zápasů za Itálii, má na kontě 16 položení a jeden kop na branku. Hrál na pěti (!) mistrovstvích světa (2003, 2007, 2011, 2015, 2019). Pokud jde o počet utkání v reprezentaci, je Sergio čtvrtý v historii za Samem Whitelockem (143), Richiem McCawem (148) a Alunem Wyn Jonesem (170).

Anglie U20 před RWC U20 na turné v Gruzii

V tomto týdnu se anglický výběr U20 vydal na poslední test před 13. mistrovstvím světa do 20 let, které začíná 24. června v Jižní Africe po tříleté přestávce. Poslední mistrovství, které se mělo hrát v I tálii v roce 2020 bylo zrušeno kvůli covidu.

Angličané sehráli v Gruzii dvě utkání. První utkání Anglie vyhrála 41:36, když ještě v poločase vedla Gruzie 24:15, druhý test ale prohrála 38:40, když v poločase naopak vedla 24:21. Bylo to vůbec poprvé, kdy některý reprezentační tým Gruzie porazil Anglii.

 

Vyloučení London Irish se o týden odložilo

RFU o zatím týden odložila původní rozhodnutí o vyloučení Londýnských Irů z Premiership pro příští sezónu, aby klubu umožnilo dokončit akvizici novými vlastníky. London Irish musejí dokončit převzetí klubu novými majiteli a poskytnout záruky financování klubu minimálně na sezónu 2023-24. Do 6. června musí klub splatit dluh vůči hráčům a zaměstnancům klubu. V tuto chvíli je vyplaceno pouze 50 % mzdy. Pokud RFU neobdrží potřebné dokumenty do 6. června do 16:00, bude londýnským Irům v příští sezóně pozastavena účast v Premiership.

Polské ragby má nové logo

V Polsku se sice ragby hrálo už před válkou, ale po válce trvalo 12 let, než se znovu obnovilo. Polski Związek Rugby byl oficiálně ustaven v září 1957 a na obrodě se podílel i český trenér Alfons (Alfa) Zeda, jehož zásluhy Poláci dodnes oceňují. Známý symbol ragbyového míče v kombinaci se siluetou orlí hlavy vznikl až v 80. letech a je dílem uznávaného grafika Karola Śliwki, který vytvořil celou řadu znaků pro polské veřejné instituce.

„Po několika desetiletích nastal čas změnit vizuální identifikaci“ řekl prezident PZR Dariusz Olszewski a PZR schválil návrh nového a nutno říci zcela netradičního grafického symbolu, je jím makový květ, do jehož středu je umístěn bíločervený ragbyový míč, nové logo je dílem grafika Jakuba Malického. „Mák je jednou z nejznámějších lučních květin v naší zemi. Odkazuje na naši tradici, kulturu a historii. Je symbolem vytrvalosti, hrdinství a statečnosti. Prvek, který je rozpoznatelný po celém světě a zároveň tak blízký a dobře známý každému Polákovi,“ vysvětluje prezident PZR.

O Autorovi

Redakce

Další články autora