Pel mel

3. srpna 2022 (20:39)

NezařazenéZpravodajství

Andy Farrell podepsal novou smlouvu s IRFU

(Zdroj IRFU) – Spekulace, že by sedmačtyřicetiletý bývalý reprezentant Anglie a současný hlavní kouč Irska Andy Farrell mohl vystřídat hodně kritizovaného Eddieho Jonese u kormidla anglické reprezentace, uťala sama irská unie.

Činitelé unie byli posledními výhrami Irska nad All Blacks na novozélandském turné zaujati natolik, že nečekali do příštího roku a podepsali novou smlouvu s Andy Farrellem hned po návratu z jižní polokoule, smlouva je uzavřena do roku 2025.

World Rugby reagoval na žalobu bývalých hráčů

(Zdroj AP) – Nedávno skupina bývalých hráčů ragby zažalovala World Rugby a Welsh Rugby Union za to, že údajně nevěnují dostatečnou pozornost zraněním hlavy, a proto nyní mnoho bývalých hráčů trpí ranou demencí. World Rugby obecně připustil, že si za to částečně mohou sami.

K problému se v diskusi vyjádřil jeden ze čtenářů a nedá se říci, že nemá pravdu:

Nemůžete říct, že World Rugby nezavedlo opatření k zamezení vážných zranění. Jak efektivní je to program, je irelevantní. Tvrdit, že profesionální hráč ragby neznal možná rizika hry v kontaktním sportu, je směšné. Každý hráč, který podepsal smlouvu s ragbyovým klubem, znal rizika, a pokud bude tvrdit, že je neznal, možná podpisoval se sníženou mozkovou kapacitou.

Generální ředitel organizace Alex Gilpin v rozhovoru pro agenturu AP mimo jiné řekl, že soucítí se všemi, kteří se potýkají s problémem: „V poslední době neúnavně pracujeme na zlepšení bezpečnosti hry. Nestojíme na místě. Věřte, že žaloba od bývalých hráčů naši práci nijak neovlivnila. Co se týče příběhů, které vedly k žalobě... Především chci vyjádřit soustrast všem hráčům, kteří tomu čelili, a také jejich rodinám. To vše nás nutí pracovat ještě tvrději směrem k zajištění bezpečnosti hráčů."

Důsledkem zdravotní politiky, které Worl Rugby zavedl od 1. července je, že většina elitních hráčů s diagnózou otřesu mozku se nebude moci vrátit do hry po dobu 12 dnů po příhodě.

Nigel Owens je proti novému pravidlu o červených kartách

Podle známého rozhodčího to povede ke zvýšenému počtu zranění ve hře.

(Zdroj The Telegraph) – Řídící orgán nejvyšší anglické soutěže Rugby Championship koncem července oznámil, že v premiership experimentálně uplatní pravidlo o červených kartách. Připomeňme, že podstatou pravidla je, že hráč, který obdržel červenou kartu, opustí hřiště a po 20 minutách herního času může tým vyloučeného nahradit hráčem z lavičky.

Velšský rozhodčí Nigel Owens považuje toto rozhodnutí za unáhlené a argumentuje: „Osobně se domnívám, že červená karta na 20 minut není dobrý nápad. Pokud chcete změnit chování hráčů a pro trenéry změnit způsob, jakým trénují techniku boje, pak musíte zůstat pevní při udělování přísných trestů za kontakt hlavou.“

„Červená karta je odstrašující prostředek, který ovlivňuje chování hráčů. A tento faktor je mnohem efektivnější, když po penaltě bude tým hrát po zbytek zápasu v menšině. Je to jako překročení rychlosti na silnicích. Pokud budou zrušeny, tak rychlostní limit dodrží málokdo. Možnost obnovit počet hráčů na hřišti bude mít za následek, že hráči budou agresivnější a někdy i bezohlední, budou čistit rucky nebo útočit na soupeře ve vzduchu. Navíc je zde prostor pro nečestnou hru, kdy hráči jednoho z týmů záměrně zneschopní nejlepší hráče soupeřů.“

40 nejlepších irských ragbistek se stane profesionálkami

(Zdroj The Irish Times) – IRFU plynule posouvá irské ženské ragby na profesionální úroveň, dosud měly profesionální smlouvy jen hráčky 7’s. Je to poprvé, kdy unie nabídne profesionální smlouvy také hráčkám ragby XV. Navazuje tak na velšské a skotské ragbyové svazy a italskou federaci z počátku tohoto roku.

Nedávno byly podepsány smlouvy s hráčkami irského sedmičkového týmu na 18 000 eur. Nyní IRFU zašla dále a rozhodla se zavázat smlouvami představitelky klasického ragby. Jak bylo oznámeno, prvních 40 smluv s nejlepšími ragbisty v zemi bude podepsáno tento měsíc.

Z hlediska odměňování bude pravděpodobně existovat několik pásem, přičemž platový strop bude zřejmě 30 000 EUR.

O Autorovi

Redakce

Další články autora