Ozvěny víkendu

22. dubna 2019 (13:57)

NezařazenéZpravodajství

Zdeněk Bílský, jeden z hráčů nejúspěšnější generace v historii havířovského ragby se dvěma tituly dorosteneckých přeborníků republiky, je dnes trenérem českobudějovického ragby. Zhodnotil zápas, hraný shodou okolností už potřetí za sebou v Havířově, z pohledu Českých Budějovic. Richard Hladík po utkání slavil hned dvakrát, Aleš Kloda převzal od týmu dárek pro svou týdenní dceru Elenku. Vylosovaný divák si převzal dárek.

Na snímku v náhledu přijímá Richard Hladík gratulaci a dárek

Slovo mají trenéři

Zdeněk Bílský, trenér Českých Budějovic

V úvodu to s námi nevypadalo nejlépe, jestli se nepletu, tak na polovinu Havířovských jsme se dostali za celý poločas snad dvakrát. Zaplať pánbůh, docela solidní hrou jsme je dokázali udržet na uzdě, poločas 12:15 byl pro nás relativně přijatelný.

O poločase jsme si řekli, že zabereme, bylo totiž evidentní, že máme na to hrát s havířovskýma klukama vyrovnané ragby. Ale začátek druhého poločasu nám utekl, dostali jsme rychle dvě hloupé pětky kvůli špatné obraně, které, myslím, zápas rozhodly.

Troufám si tvrdit, že na konci utkání kdy jsme od 70. minuty nepustili balón z ruky, a přicházeli jsme o něj jen technickými chybami, jsme byli kousek od vyrovnání. Od lepšího výsledku nás dělila minuta, kdy místo položení v brankovišti nám balón vypadl do předhozů.

I tak to pro nás znamenalo dosud nejtěsnější prohru tady v Havířově a je to poprvé, co odsud odjíždíme alespoň se dvěma bonusovými body, takže z tohoto pohledu spokojenost.

A vzhledem k tomu že mé srdce patří v ragby Havířovu a Budějicím, tak to není zklamání, jaké bych zažíval, kdybychom prohráli někde jinde.

Takže nám zápas ukázal, na čem ještě musíme pracovat, ale kluky jsem pochválil. Máme mladý málo zkušený tým a proti ostříleným borcům Havířova to nakonec nebyl tak špatný výkon a výsledek.

Patrik Kovács, trenér Havířova

Očekával jsem těžký zápas, a to se také potvrdilo. Soupeř hrál dobře a kompaktně rojem a z následných útoků zadních řad nám dělal problémy. Nám se ale až na pár akcí podařilo vždy soupeře zastavit i za cenu značné ztráty území. Trochu nás rozhodilo nucené střídání Patrika Lerocha v 10. minutě a ve 20. minutě jsem musel střídat sám. Měl jsem trochu problém se sestavou už před zápasem, když jsem mel na střídání jen samé rojníky.

Bodovali jsme po zdařilých akcích, když jsme kvalitně a s dobrým přesouváním hry rozhodili obranu soupeře a útočili do volného prostoru.

Opět nám ale docházely síly po 60. minutě. Ale tentokrát jsme svou bojovností zápas udrželi, konečně kluci bojovali a dali do toho i srdce.

Musíme se ale zaměřit na kvalitnější přechod z útočení do obrany po ztrátě míče. 

Dnes trochu nevyšel zápas Walkovi, ale svou příkladnou bojovností se snažil své chyby napravit. Děkuji celému týmu a doufám, že tento zápas můžeme považovat za “odrazový můstek” do dalších zápasů. Důležité ale bude doléčení zraněných hráčů a jejich zpětné zapojeni do týmu.

Víkendový pel mel

Ríša oslavil narozeniny a titul Man of the Match

Zadák či křídlo, to jsou hlavní posty Richarda Hladíka, který do Havířova přestoupil po rozpadu olomouckého týmu mužů. V minulém kole proti Nýrsku položil pětku, ale rozhodčí Mendes ji neuznal pro dotek praporku. V utkání proti Českým Budějovicím si to Ríša vynahradil hned dvakrát a svým výkonem si řekl o titul muže zápasu. Panel ragbyových expertů se na tom shodl poměrem hlasů 4:1. A protože na neděli připadly i Ríšovy 39. narozeniny, slavil hned dvakrát.

Elenka dostala dárek

Už v týdnu jsme uvedli, že se Alešovi a Markétě Klodovým narodil minulou sobotu druhý potomek, dcerka Elena. Před utkáním s Budějovicemi obdržela prostřednictvím svého tatínka Aleše Klody, jinak naší dlouholeté útokové spojky, dárek v podobě dortu z plínek a dalších novorozeneckých potřeb. Tatínek pak přijímal četné gratulace.

Už podruhé se nepřihlásil vylosovaný divák

V letošním roce jsme po delší době obnovili poděkování divákům, kteří chodí na ragbyové zápasy našeho klubu formou losování útržků vstupenek. Ale už podruhé se stalo, že se muselo losovat podruhé, když se vylosovaný divák o výhru nehlásil. Naštěstí k losování nepotřebujeme notáře, ten by třeba dárek deponoval ve své kanceláři, dokud by se výherce nepřihlásil.

O Autorovi

Redakce

Další články autora