Olympijský program ČT: Žádné ragby!

22. července 2021 (15:22)

Nezařazené

Veřejnoprávní ČT vůbec nemá v programu vysílání olympijského sedmičkového ragby, a to ani finálové zápasy. Z našeho pohledu neuvěřitelné až skandální, že jeden z nejstarších organizovaných sportů na světě nedostal ve vysílání ani minutu, ale z pohledu sportovní redakce ČT je to vcelku pochopitelné, ragby má u nás minimální ohlas. Věnovat čas ragby na úkor … na úkor čeho? Třeba na úkor ohromně vzrušující a dramatické střelby, která bude mít během prvních 14 dnů vysílání 12 přenosů a záznamů? Nebo podobně vzrušujícího plavání tam a pozpátku s 22 přenosy a záznamy? Vždyť i ten street basket 3x3 bude mít svých 180 minut, nemluvě o skateboardingu nebo softbalu. Jen ragby ne!

Že nemáme šanci ani u Eurosportu, tedy jeho vysílání pro Českou republiku, není divu, ragby není ani snooker, ani motosport, tedy sporty, na kterých vysílání Eurosportu pro ČR stojí. Stěží bychom si mohli představit třeba program Eurosportu pro UK, do kterého by tvůrci programu nezařadili živý přenos sedmiček z OH, to by si prostě u veřejnosti neobhájili. Ne tak u nás, třeba od pondělí 26. července, kdy začíná mužský turnaj, až do soboty 31. není po ragby na Eurosportu ani památky.

Takže nám zbývá věřit, že v souhrnných zprávách z OH asi 7 až 9 minut trvajícím přehledu „Zprávy z Tokia“ nebo hodinovém zpravodajském bloku „Hodina z Tokia“ nějaký ten šot z ragby najdeme. Jinak budeme odkázáni jen na živé přenosy z olympijského webu, možná budou přenosy i na webu World Rugby, možná na streamovacích platformách.

Program ragby na OH zde

TV program OH ČT Sport zde

O Autorovi

Redakce

Další články autora