Olympijské sedmičky až v příštím roce

24. března 2020 (15:39)

NezařazenéZpravodajství

Kovid-19 donutil i Mezinárodní olympijský výbor přehodnotit původní snahu uspořádat olympijské hry v původním termínu, pod tlakem okolností a řady národních olympijských výborů přesunuje OH na příští rok. Znamená to, že se posunuje i turnaj v sedmičkovém ragby. 

„MOV zahájí v plné koordinaci a partnerství s organizačním výborem Tokia 2020, japonskými orgány a tokijskou metropolitní vládou podrobnou diskusi s cílem dokončit své hodnocení rychlého rozvoje pandemie na celosvětové zdraví a jejího dopadu na olympijské hry, včetně scénáře odkladu. MOV je přesvědčen, že tyto diskuse dokončí v příštích čtyřech týdnech,“ praví se v prohlášení MOV z 22. března.

MOV dnes změnil názor

Lausanne, Tokio 24.3.2020 - Předseda MOV Thomas Bach a japonský premiér Abe Šinzó dnes ráno uskutečnili konferenční hovor, aby projednali neustále se měnící situaci s uspořádáním letošních OH s ohledem na pandemií Covid-19. Společně s nimi o problému jednali předseda organizačního výboru Tokia 2020 Joširó Mori, ministryně pověřená přípravou OH Seiko Hašimoto, tokijská guvernérka Juriko Koike, předseda koordinační komise MOV John Coates, generální ředitel MOV Christophe De Kepper a výkonný ředitel MOV pro olympijské hry Christophe Dubi.

Prezident Bach a premiér Abe vyjádřili společné znepokojení nad celosvětovou pandemií COVID-19 a nad dopadem na životy lidí a na přípravu sportovců světa na hry …

Bezprecedentní a nepředvídatelné šíření viru zhoršuje situaci ve světě. Včera šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že pandemie COVID-19 se "zrychluje". Existuje více než 375.000 případů, které byly nyní zaznamenány po celém světě a téměř ve všech zemích, a jejich počet roste každou hodinu.

Za současných okolností a na základě informací, které dnes WHO poskytla, předseda MOV a předseda japonské vlády dospěli k závěru, že hry XXXII. olympiády v Tokiu musí být přesunuty na datum po roce 2020, nejpozději však v létě 2021 …

Prohlášení World Rugby

Dublin 24.3.2020 - World Rugby podporuje prozíravé a nezbytné rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru a organizačního výboru Tokia 2020 odložit olympijské a paralympijské hry.

Zdraví a bezpečnost sportovců, fanoušků a všech zúčastněných je naší společnou prioritou a odpovědností a věříme, že za těchto velmi obtížných a bezprecedentních okolností bylo přijato správné rozhodnutí.

Těšíme se na úzkou spolupráci v duchu partnerství s MOV, organizačním výborem Tokia 2020 a všemi dalšími zúčastněnými stranami na přeložení her. Po vynikajícím mistrovství světa v ragby v Japonsku jsme přesvědčení, že hostitelé vyjdou z této nepříznivé situace silnější a odhodlanější než kdy předtím, aby připravili výjimečné hry.

O Autorovi

Redakce

Další články autora