Ohlédnutí za rokem 2021 – III.

20. ledna 2022 (19:00)

DomácíNezařazenéZpravodajství

Kroužek přidává tréninkový den

Havířov 5. května 2021 (Kroužek rugby) 

Kroužek Školy ragby pro nejmladší děti rozšiřuje své aktivity o další den. Přibývá dětí a trenérská rada vyhověla poptávce a rozšířila cvičení o další hodinu. Cvičí se kromě úterka i ve čtvrtek, zatím na travnatém hřišti vedlejšího atletického stadionu. Cvičení dětí je zdarma, ale rodiče musejí děti přihlásit do klubu. Status členství zajišťuje dětem úrazové pojištění z pojistky České unie sportu.

Odešel Milan Štébl

Havířov 17. května 2021 - Milan Štébl, původem z Vyškova, prošel několika kluby, ale svou sportovní kariéru ukončil právě u nás v Havířově v roce 1991, kdy končila většina hráčů, kteří v roce 1988 vybojovali bronzové medaile v mistrovství Československa. Nyní nás zastihla zpráva, že minulý týden zemřel. Milan žil v Oldřichovicích a pracoval na Městském úřadu v Třinci.

Poprvé v tomto roce hráli mladší žáci ragby

Ostrava 23. 5. 2021 (R.Kloda) - Po více než osmi měsících jsme jeli hrát ragby k přátelským utkáním mladších žáků se skutečným soupeřem. Po dohodě s vedením Sokola Mariánské Hory jsme v neděli 23. května 2021 dopoledne odehráli na hřišti Sokola Mariánské Hory několik přátelských utkání s mladšími žáky kategorií U8, U10 a U12. 

Oslavili Den dětí

Havířov 1. června 2021 - Museli oželet tradiční oslavy Dne dětí, neboť nebylo jisté, zda se kvůli antikovidovým opatřením bude moct pořádat velká oslava všech dětí klubu s rodiči a příbuznými. Každé družstvo mladších žáků oslaví Den dětí samostatně podle scénáře svých trenérů. Včera slavili ti nejmenší z ragbyového kroužku v rámci běžného cvičení, do kterého jim trenéři mimořádně zařadili různé hříčky a soutěže.

 

Muži se připravují, ale zatím nevědí na co

Havířov 2. 6. 2021 - Redakce navštívila trénink mužstva a položila několik otázek trenérovi a sportovnímu řediteli klubu v jedné osobě Patrikovi Kovácsovi k současné situaci v přípravě týmu, možných posilách a nejbližšímu programu.

Jak se rozbíhá příprava?
Příprava začala hned, jak nám to rozvolňování covidových omezení umožnilo. Nejdříve ve dvojicích, pak v malých skupinkách. Velkým hendikepem pro hráče byla nemožnost využívat šatny před a po trénincích. Někteří hráči dojíždějící z okolních obcí nechodili, když bylo špatné počasí. Teď už ale do šaten můžeme a tak počet hráčů na tréninku se zvedá.

Nejbližší program týmu?
Unie vypsala několik turnajů v červnu ve čtyřech různých formách ragby. Ragby 7's, Ragby 10, XRagby a klasické ragby XV. Po zvážení všech pro a proti, jsme se přihlásili se do ragby 10 a na M ČR v ragby 7's. Bohužel ze tří plánovaných turnajů v ragby 10 s uskuteční pouze jeden turnaj, a to 19. 6. v Českých Budějovicích, na který se přihlásilo několik týmů, a my zvažujeme, zda by pro nás bylo reálné se zúčastnit. Ale protože je to týden před termínem mistrovství ČR v sedmičkách, uvažujeme o variantě účastnit se turnaje 7's v neděli 20. 6. v Ostravě, jako formu přípravy na mistrovství. V pátek po tréninku vydáme konečný verdikt.

První jarní turnaj mladších žáků

Ostrava 5. června 2021 (R.Kloda) - Tak se naší nejmladší hráči dočkali, na první jarní turnaj mladších žáků odjeli do Mariánských Hor, kde místní Sokol uspořádal v sobotu turnaj pro družstva mladších žáků z Olomouce, Zlína, Ostravy a Havířova. Družstva mladších žáků z „Jižní Moravy“ odehrála svůj turnaj v Brně. Turnaj byl pořádán pro kategorie U8, U10 a U12.

Za Havířov nastupovalo do utkání celkem 23 chlapců a 4 dívky. V každé kategorii chyběli někteří hráči (nemoc, oslava, výlet apod.), takže po doplnění družstva U10 dvěma zdatnějšími hráči U8 jsme nakonec bez problémů postavili úplná družstva všech tří kategorií.

 

O Autorovi

Redakce

Další články autora