Oficiální sdělení vedení klubu

2. října 2020 (17:26)

Nezařazené

Havířov 2. října 2020 - Po úterním tréninku mládežnických družstev U14 a U16 společenství Sokol Mariánské Hory/RC Havířov byla u jednoho ze starších žáků Sokola prokázána infikace virem Covid-19. Vedení klubu varuje všechny hráče, kteří se úterního společného tréninku zúčastnili, a také jejich rodiče, aby se hráči dále s nikým nekontaktovali, dokud neuplyne alespoň desetidenní inkubační doba viru. Dále je důležité stálé sledování teploty případně dalších příznaků – viz:

Když mám podezření na nákazu – co dělat a na koho se obrátit?

 

Pokud se objeví typické příznaky nákazy - teplota trvající déle než 2 dny, suchý kašel, pocit těžkého či ztíženého dýchání (dušnost), zůstaňte doma a je nutné TELEFONICKY kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu. V žádném případě k praktikovi nechoďte osobně!!! V případě, že jsou dechové potíže výraznější - výrazná dušnost - kontaktujte přímo linku 155 a operátor vás bude přímo instruovat o dalším postupu. 

Koronavirová nákaza bývá také provázena bolestmi kloubů a svalů, bolestmi hlavy, příznaky bývají popisovány jako "flu-like" (chřipkovité příznaky). V některých případech se může infekce projevit náhlou ztrátou chuti a čichu (ageusie, anosmie) - v takovém případě taktéž kontaktujte svého praktického lékaře. 

Je možné volat také na linku 1212 nebo na spádovou hygienickou stanici (kontakty naleznete např. na stránkách MZČR - koronavirus.mzcr.cz  v odkaze "Důležité kontakty a odkazy

MUDr. Ivo Hiemer, Centrum Očkování a cestovní medicíny Ostrava

Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

Jak dlouhá je inkubační doba nemoci?

Inkubační doba je období, které uplyne mezi vstupem infekce do organismu a projevením prvních příznaků nemoci. U onemocnění COVID-19 se tato doba udává jako rozmezí od 1 do 14 dnů (ve výjimečných případech až 21 dnů), první symptomy se ale nejčastěji objevují už po uplynutí 3 až 5 dní. Během inkubační doby na sobě pacient zpravidla nepozoruje žádné příznaky, pro své okolí je v tomto období ale paradoxně nejvíce infekční.

V každém případě klub ruší trénink družstev U14 a U16 v úterý 6. října. Pro skupinu hráčů, kteří se zúčastnili tréninku v úterý 29. září, platí karanténa do 8. října 2020.

O Autorovi

Redakce

Další články autora