Odešel Milan Štébl

17. května 2021 (12:28)

Nezařazené

Milan Štébl, původem z Vyškova, prošel několika kluby, ale svou sportovní kariéru ukončil právě u nás v Havířově v roce 1991, kdy končila většina hráčů, kteří v roce 1988 vybojovali bronzové medaile v mistrovství Československa. Nyní nás zastihla zpráva, že minulý týden zemřel. Milan žil v Oldřichovicích a pracoval na Městském úřadu v Třinci. V celém rozsahu přebíráme informaci webu ceskeragby.cz:

„Všem přátelům a známým, které taťka měl na fb sděluji, že včera 13. května 2021  nás ráno opustil. Mějte ho v srdci a  s láskou vzpomínejte na něj s úsměvem, který měl rád... Bude nám chybět." Dcera Jolka.

S lítostí potvrzujeme, že 13. května 2021 ve věku 63 let zemřel ligový ragbista Vyškova, Tatry Smíchov a dalších týmů, dále ragbyový reprezentant Ing. Milan Štébl.

„V redakci webu ceskeragby.cz jsme tušili, že Milan hrál  v reprezentaci,  ale nevěděli jsme, kdy a kolikrát.  Našli jsme v sestavách československé reprezentace v archívu  jeden zápas. Šlo o utkání z roku 1984 Česko - Tunisko 10:20,  které se hrálo na hřišti Tatry, jež bylo po dobu Milanových studií v Praze jeho domovské hřiště. Je moc smutné, že jediný zápas, ve kterém na místě tříčtvrtky Milan Štébl nastoupil za Československo, se hrál ve stejný den 13. května před sedmatřiceti lety před jeho úmrtím," napsal editor webu Petr Skála.

Milan Štébl v týmu Havířova 1988

O Autorovi

Redakce

Další články autora

Komentářů: 1

  1. Radomír Kloda

    Je to velmi smutné, když nás opouštějí naši bývalí spoluhráči, a to spoluhráči, kteří nám hodně jak ve sportu, tak i v civilním životě byli dobrými kamarády, na které bylo vždy spolehnutí a mezi které patřil i Milan Štébl.
    Čest jeho památce.