Nouzový stav v zemi přináší rovněž konec sportování

12. března 2020 (16:08)

NezařazenéZpravodajství

ČR 12. března 2020 - Vláda dnes přijala rozhodnutí k zamezení šíření viru Kovid-19 a vyhlásila v celé zemi nouzový stav, počínaje dneškem zakazuje pořádání divadelních, hudebních, filmových a dalších uměleckých představení, sportovních utkání a závodů, kulturních, náboženských, spolkových, tanečních, tradičních a jim podobných akcí a jiných shromáždění, výstav, slavností, poutí, přehlídek, ochutnávek, trhů a veletrhů, vzdělávacích akcí, a to jak veřejných, tak soukromých s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání.

Zakazuje také přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb, jako jsou sportoviště, posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie. Opatření mají platit po dobu 30 dnů.

Pro klub to znamená zrušení tréninků, neboť vlastník sportovního areálu Správa sportovních a rekreačních zařízení města Havířova rozhodla o okamžitém uzavření sportovišť. Znamená to také, že se ruší druholigové utkání s RK Petrovice, které se mělo hrát 22. března a stejně tak se nebude hrát druholigové derby s Mariánskými Horami 29. března, jakož i všechna další utkání kadetů a starších žáků a neuskuteční se ani první jarní turnaj mladších žáků 10. dubna v Ostravě, neboť termín jeho konání spadá do 30 denní lhůty, po kterou platí vyhlášený zákaz.

Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov

Z pověření ředitele Ing. Radka Podstawky:

Vážení smluvní partneři a zástupci sportovních klubů,

vzhledem k Vládou vyhlášenému nouzovému stavu v zemi, který začal platit dne, tj. 12.03.2020 od 14:00 hod. Vás informujeme, že veškeré sportovní haly a jednotlivá  sportoviště ve správě SSRZ Havířov jsou do odvolání uzavřeny.

V případě jakýchkoli změn budete informováni.

S pozdravem

Bc. Pavlína Turoňová

Administrativní a obchodní pracovník

O Autorovi

Redakce

Další články autora