NL: Výhra, ale šlo to ztuha

16. září 2018 (20:48)

KlubovéNezařazenéZpravodajství

Ostrava 16.9.2018 - Možná naše hráče podvědomě strašil ne zrovna jednoduchý průběh jarního prvoligového souboje s Mariánskými Horami, který jsme ztratili v poslední minutě. Možná se v teprve druhém ostrém zápase ještě projevila nevyhranost a nesehranost. Náš tým dlouho zápasil nejen s obtížným soupeřem, ale hlavně se svými technickými a taktickými chybami, než si vytvořil dostatečný bodový náskok a zvítězil v podstatě pohodlně a odvezl si z Ostravy i trofej, o kterou oba týmy hrají v posledním soutěžním utkání v roce – Slezský kylof.

Sokol Mariánské Hory - RC Havířov 15:34 (12:15)

Pětky 2:6 * rozhodčí Libor Žilka * ŽK Košárek (MH) - Musil (HA) * 230 diváků

Body: Košárek 5, Havránek 5, Juchelka 5 (1KP,1TK) - Duda 10 (2P), Macháček 5, Jan Uhlíř 5, Jiří Hanák 5, Lička 5, R.Benčík 2 (KP), Walek 2 (KP)

Sestavy:

Mariánské Hory:  1 Šimečka, 2 Csernai, 3 Košárek, 4 Bajgar, 5 Chromulák, 6 Učeň, 7 Hanus, 8 Badura - 9 Veselka, 10 Havránek - 11 Troanský, 12 Juchelka, 13 Molitor, 14 - 15 Kratochvíl
Střídači: 17 Kopták, 19 Herman, 20 Strakoš

Havířov: 1 Fajkus, 2 Indrák, 3 Musil, 4 Olšanský, 5 Filipiak, 6 JMacháček, 7 Hanák, 8 Duda - 9 Jakub Uhlíř, 10 Jan Uhlíř - 11 R.Benčík, 12 Walek, 13 Barabáš, 14 Hladík - 15 Wardas

Střídači: 16 O.Benčík, 17 Miarka, 18 Titěra, 19 L.Sittek, 20 Pavel Kozubík, 21 Trtek, 22 Lamač, 23 Lička

Náš tým bez úhony přečkal krátký úvodní tlak mariánskohorských Sokolů a vypadalo to, že převezme iniciativu. To se sice stalo, ale provázeno řadou banálních chyb, které iniciativu spolehlivě brzdily, a hra působila dost nesourodě. A tak se jako první prosadili v 10. minutě domácí pětkou Košárka. Za čtyři minuty jsme srovnali po rojové akci z vyhraného autového vhazování po trestném kopu na domácí, pokládal Lukáš Macháček.

Následovala fáze hry, ve které kupily chyby oba týmy, hrálo se mezi čárami obranných území, hráči mnohdy volili z nedostatku invence netaktická řešení kopem, ovšem vždy to byly míče zadarmo pro soupeře. Podpora přicházela pozdě a neúčinně. Třeba Richard Hladík výborně překopl soupeře, ale dlouho nebyl nikdo, kdo by ho před brankou domácích podpořil, nakonec z toho byl trestný kop proti nám.

Z rozháranosti nakonec vytěžily maximum Mariánské Hory, které nachytaly naši útočnou řadu na švestkách – celá levá strana útočné formace scházela a tak nebyl nikdo, kdo by zabránil Havránkovi v průniku a položení, Juchelka potvrdil dvěma body z kopu vedení Mariánských Hor 12:5. Naštěstí jsme udrželi kontakt po podobné akci, ze které pokládal ve 14. minutě Macháček, tentokrát ho ve 30. napodobil Martin Duda a snížil na 12:10.

Také poslední pětka poločasu padla po standardní akci, vyhráli jsme autové vhazování domácích a po několika rojových fázích hry šel míč přes Richarda Hladíka na útok a Jana Uhlíře, který pronikl obranou a položil. To běžela 38. minuta, kop na branku se nepovedl a tak poločas skončil 12:15.

Druhý poločas jsme začali náporem a pětkou Jiřího Hanáka, kterému přihrával ze země Martin Duda. Pětka Jirky Hanáka byla asi nejhezčí v zápase, dostal míč do plného běhu a v hlubokém předklonu prorazil obranou Ostravských razantně a nezadržitelně. O 5 minut později přišli ke slovu domácí trestným kopem Juchelky za naše držení míče na zemi, snížili na 15:20 a ukázalo se, že to bylo jejich slovo poslední. Ne že by něco vzdávali, naopak nás zatlačovali na naši půlku hřiště, a ohrožovali brankoviště, ale naše obrana z problémů vždy vybruslila.

Hra se pak dlouhé minuty držela na hranici obranného území domácích, kteří čelili atakům našich, hodně z nich vedl Filip Filipiak (na snímku níže), který by byl kandidátem na titul muž zápasu, kdyby se uděloval, ale bez efektu. Jen díky tomu, že podobně na tom byli s chybami i Ostravští, dostali jsme většinou ztracené míče zpět. Ale nakonec náš pobyt hluboko v ostravském poli přinesl další body, po několika trestných kopech na domácí naši zvolili v 65. minutě mlýn, přetlačili domácí a Martin Duda podruhé v utkání prorazil, Radek Benčík proměnil náš první kop po pětce na 27:15.

Ještě naposledy Ostravští po výkopu zahrozili, také oni si místo trestného kopu před naší brankou zvolili mlýn, vyhráli ho, ale rozehrávka na útočníky dopadla neslavně, kopem z voleje do míče padajícího na zem a překopnutím brankoviště.

Závěr zápasu byl docela kuriózní, na míč kopnutý podél autové lajny domácí nereagovali, domnívali se, že tečoval autovou čáru, ale reagoval dobře Dominik Lička, který nedlouho předtím přišel na hřiště. Míč doběhl před brankovou čárou u rohového praporku a položil, snaha jednoho z domácích obránců zadržet ho, vyšla naprázdno. Za stavu 32:15 pro nás se kopu na branku ujal Dan Walek, i když po prvních pětkách netrefil z docela dobrých úhlů a vzdáleností, poslední kop vzal tak trochu ležérně dropem – a trefil. Slezský kylof se vrátil do Havířova.