Největší a nejtěžší

2. října 2020 (20:58)

NezařazenéZpravodajství

V koronavirových časech potřebujeme všichni trochu odlehčení, a tak se podíváme na ty, kteří by nám takové „odlehčení“ mohli poskytnout v zápase, pokud bychom se s nimi setkali ve skrumáži a byli přitom dole. Prostě podívejme se na ty největší a nejtěžší. Kdysi, když si chtěl někdo kamarádsky pošpásovat na úkor rojníků, zaznělo: Jsou velcí, těžcí a … nedokončíme, kamarádi by se mohli urazit.

Velcí a těžcí v ragby

Portál Where to play rugby – Kde hrát ragby uvádí desítku nevyšších a nejtěžších světových ragbistů

Už jste někdy navštívili obchod s nadměrnými velikostmi oděvů a přemýšleli, kdo by někdy potřeboval takové gigantické oblečení?

Ragby má spoustu kandidátů a uvádíme některé z největších či nejtěžších zde:

Rory Arnold

Rory Arnold, Brumbies, Wallabies – 2,08 m, 120 kg, doslovný obr Brumbies Rugby, který ukázal, že je zpět ve hře o místo ve Wallabies.

Eben Etzebeth

Eben Etzebeth, Stormers, Springboks – 2,04 m, 118 kg. Papírově třeba ne tak velký jako Rory, ale v tuto chvíli je rozhodně uchazečem o titul největší zbraň v ragby.

Edwin Maka

Edwin Maka, Racing 92, Tonga -2,02 m, 147 kg, tento vazač je prostě masivní! 

Devin Toner

Devin Toner, Leinster, Irsko – 2,10m, 120kg. Irský druhořadník Devin Toner má na kontě více než stovku zápasů za provincii Leinster (63 za národní tým) a také nosí boty velikosti 15! 

Sam Whitelock

Sam Whitelock, Crusaders, zarytý bojovník All Blacks – 2,03m, 120kg, vysoký a těžký, ale jeho agresivita a překvapivá hbitost vzhledem k jeho velikosti, mu zajišťuje místo na seznamu. 

Opeti Fonua

Opeti Fonua, SU Agen, Tonga – 1,96 m, 135 kg, Opeti Fonua, který vážil neuvěřitelných 150 kg, poněkud zeštíhlel, ale stále zůstává „zvířetem“ na hřišti. 

Ben Tameifuna

Ben Tameifuna, Racing 92, Tonga – 1,82m, 140kg, tento pilíř baví všechny fanoušky ragby "bumbác!" situacemi a bouráním soupeřů v roli demoliční koule.

Will Skelton

Will Skelton, Saracens, Wallabies – 2,03m, 140kg, v pubertě vážil 150 kg, ale shodil svůj velrybí tuk, aby se stal hnacím motorem Waratahs a Wallabies.

Bill Cavubati

Bill Cavubati, Marist Masterton, Fidži – 1,89 m, 165kg: „Big Bill“ je nyní nočním vyhazovačem ve Wellingtonu, ale tento bývalý pilíř má tu čest být nejtěžším internacionálem, který kdy hrál za Fidži s váhou 165 kg.

Henry Tuilagi

Henry Tuilagi, USA Perpignan, Samoa – 1,85m, 128kg, jak bychom mohli vynechat Tuilagiho bratra z tohoto seznamu? Henry je pravděpodobně nejsilnější z bratrů Tuilagi, schopný dát pětkrát benčpres s 250 kily. Drsné!

O Autorovi

Redakce

Další články autora