Naše děvčata byla součástí celku Severní Moravy

28. srpna 2020 (18:14)

NezařazenéZpravodajství

V náhledu část týmu děvčat Severní Moravy

Ženskému a dívčímu ragby se v našem regionu na pomezí Slezska a Moravy nějak nedaří. Samostatné týmy vznikly a zase zanikly v Ostravě i v Havířově. Přesto je stále dost dívek, které ragby baví a ty našly díky kolegům z Olomouce, zvláště pak díky Pavlovi Navrátilovi, který nám zaslal hodnocení sezóny, azyl v týmu Severní Moravy, ve kterém jsou olomoucká, ostravská a také havířovská děvčata. A díky tomu se nám dívky „neztrácejí“ a navíc je tu šance, že během několika let naváží na své úspěšné předchůdkyně, které to v letech 2012-2014 dotáhly až do 1. sedmičkové ligy žen.

 

Hodnocení sezony 2019/2020 týmu Severní Moravy

Pavel Navrátil, RC Olomouc, trenér - Stručně řečeno podzimní část sezóny byla nejlepší, když jsme mohli stavět jak tým dívek, tak tým žen (RC Olomouc) a být konkurenceschopní.

Část družstva dívek U17 Severní Moravy. Havířovské dívky zleva: vedle svého otce Tomáše Kristýna Rapantová, druhá zleva Hana Hubincová, 5. zleva Anna Kubiková a úplně vpravo Ivana Plintová

Stručný přehled aktivit:

Dívky U17 reprezentovaly severní Moravu: 

Dvakrát v zahraničí - Rakousko: Celtic Vídeň, Donau Vídeň.

Čtyřikrát dívčí liga ČR: Babice, Brno, Slavia PYRF, ORF Olomouc

Jednou turnaj Open 7´s

 

Tým se dal dohromady z hráček postupujících z kategorie U14, nových olomouckých zájemkyň z jara a podzimu roku 2019 a sester z Ostravy Julie P. a Havířovských dívek Hany Hubincové, Natalie Parchanské a Adély Pavelčákové.

Třetí místo v české lize uteklo holkám o pár bodů.

Svůj první test měly dívky v Brně na 1. turnaji, prohrály všechna utkání, ale se ctí. Na posledním turnaji jsme už s těmi nejlepšími týmy hráli nejen krásná utkání, ale i vyrovnaná. Tříměsíční práce byla vidět a o to větší měla děvčata radost ze hry. Potom, co jsme viděli na podzim, jsem se rozhodl odehrát dva zimní přípravné turnaje, na kterých jsme týmy Babic i Popovic už dokázali jednoznačně porazit.

Foto ČSRU Martin Flousek

Bohužel po skvěle rozjeté zimní přípravě nás zastavila epidemie. Vniveč přišla do té doby skvělá příprava a také plánovaná společná regionální soustředění, turnaje a další akce, jako třeba předsezonní mezinárodní turnaj v Olomouci, který měl proběhnout 15. března.

Na konci jara, když se po epidemii poněkud uvolnil režim, nás čekal turnaj v X Rugby ve Vyškově a mistrovství ČR na hřišti Tatry Smíchov (snímek výše), obou akcí jsme se zúčastnili. Bylo jasné, že pro turnaj ve Vyškově nás musí být dost, protože X Rugby je hra pro zkušené a kondičně dobré hráče. Ten vyškovský se navíc nehrál v 7 hráčích, ale pro malý počet hráček se hrálo 5 na 5, takže to bylo kondičně ještě náročnější. I když holky skončily poslední, dokázaly zvítězit nad Slavií Praha a hrát hezká utkání i s Říčany a Spartou. Navíc pro tři juniorky to byl debut, a to s položenými body! Takže pro nás skvělý start po epidemii. Navíc i atmosféra na jaře v trénincích byla skvělá. Ve zkrácené formě se dívky zúčastnily 2 ze 3 turnajů X Rugby, ve kterých obsadily vždy 3. místo. Závěrem se týmy dívek Severní Moravy U 15 a U 17 zúčastnily 2 turnajů.

Jarní sezónu dívky odehrály v tomto složení: 

Foralová, Půčková, Bolfová, Vrtalová, Zelníčková, Hubincová, Pompová, Pavelčáková, Plintová, Michalíková a Hájková.

O Autorovi

Redakce

Další články autora