Lékařské prohlídky v havířovské nemocnici

4. června 2021 (14:04)

Nezařazené

Havířov 4. 6. 2021 - Jak bylo uvedeno v klubovém bulletinu č. 1/2021 z 22. dubna 2021 (zde), výkonný výbor klubu vyzval všechny hráče, kterým skončila nebo v nejbližší době skončí platnost lékařské prohlídky, aby si prohlídku zajistili nejpozději do 31. července. Hráči, kterým končí platnost později, si musejí prohlídku zajistit alespoň v týdnu před koncem platnosti.

Nyní máme pro rodiče našich nezletilých hráčů, zvláště dětí do 12 let, a také pro všechny hráče od 12 let nahoru, že nově mohou k lékařským prohlídkám využívat služeb Tělovýchovné ambulance NsP Havířov. Sekretariát klubu projednal možnost absolvovat všechny typy prohlídek v této ambulanci, takže naši hráči už nemusejí jezdit do Ostravy nebo jiných míst.

Děti do 12 let nemusejí mít podle směrnice České ragbyové unie zátěžový test a mohou využít výhod základního vyšetření v této havířovské ambulanci za poplatek 400 Kč.

Všechno potřebné (Informace ke sportovní prohlídce a tiskopis Informovaný souhlas s dotazníkem) pro návštěvu tělovýchovné ambulance naleznete na webových stránkách RC Havířov v sekci Klubové informace * Lékařské prohlídky.

Informace ke sportovní prohlídce v tělovýchovné ambulanci v NsP Havířov

Základní vyšetření - zhodnocení dotazníku k odhalení rizik (příloha), vyšetření lékařem, klidové EKG s popisem.

Do zimy bez výpisu z dokumentace pediatra, protože se k němu budete vracet pro definitivní potvrzení na základě našeho vyšetření. 

(Od zimy již bude změna a děti budou přicházet s výpisem z karty a definitivní razítko dostanou od nás.)

Cena: 400,- Kč 

Při zájmu rodičů (např. - při srdečních onemocnění nebo náhlých úmrtí v rodině, dušnosti při zátěži, na základě doporučení obvodního lékaře)

 

Zátěžové vyšetření - zhodnocení dotazníku k odhalení rizik  (příloha), vyšetření lékařem, klidové EKG s popisem, zátěžové vyšetření na ergometru. Zde je třeba, aby dítě na vyšetření mělo kraťasy, boty na kolo, ručník a pití. Časová náročnost tohoto vyšetření je 30 minut.

Cena: 900,-Kč

 

Spiroergometrické vyšetření - zhodnocení dotazníku k odhalení rizik  (příloha), vyšetření lékařem, klidové EKG s popisem, zátěžové vyšetření na ergometru se zjištěním funkční odezvy organismu na zátěž. Zde je třeba, aby dítě na vyšetření mělo kraťasy, boty na kolo, ručník a pití. Časová náročnost tohoto vyšetření je 45 minut.

Cena: 1500,-Kč

 

Většina pojišťoven sportovní prohlídky v nějaké míře proplácí. S dokladem o zaplacení si tento příspěvek můžete nárokovat.

Naleznete nás v Nemocnici Havířov na Tělovýchovné ambulanci - příchod z ulice Dělnická - kolem budovy ředitelství, rovně k budově co bude před vámi a zde zazvoníte u dveří Tělovýchovného lékařství. O prázdninách nás čeká stěhování do definitivních prostor a ty budou o pár metru dál vpravo.

Objednávka:

Individuálně na telefonním čísle 704 683 319 nebo na  emailu petra.bartosikova@nsphav.cz Pokud hovor nezvedám, není třeba volat opakovaně, ozývám se podle možnosti zpět.

O Autorovi

Redakce

Další články autora