Laporte: Brunel je stále člověk pro tuto práci

14. února 2019 (00:44)

NezařazenéZpravodajství

David Reyrat 13.2.2019

Předseda Francouzské ragbyové federace Bernard Laporte konečně ukončil mlčení. Tři dny po debaklu XV Francie na Twickenhamu se svěřil deníku Dauphiné Libéré, že nadále důvěřuje trenérovi, kterého jmenoval v prosinci 2017.

Laporte dnes navštívil region Isère, kde se setkal s kluby z oblasti Grenoblu v rámci pravidelných výjezdů do francouzských regionů. Poskytl rozhovor deníku le Dauphiné Libéré a promluvil poprvé po debaklu Francie 8:44 na Twickenhamu.

Mimo jiné připomenul, že Jacques Brunel, který byl jmenován v prosinci 2017 a nahradil Guy Novèse, ztratil 10 ze 13 zápasů, ale jeho budoucnost u národního týmu nezpochybnil: "Pro mě je to stále člověk pro tuhle práci. A pak, nebudeme přece po každé porážce reagovat výměnou trenéra,“ řekl Laporte, "musíme se především zamyslet a najít řešení. Dát nový impuls národnímu výběru, který je momentálně v úpadku.“

"Víte, už 10 let je francouzské ragby v nesnázích. Už je to deset let, co jsme pořádně nevyhráli. Vždy jsem říkal, že je to chyba trenérů. Vím dobře, že ne všichni trenéři jsou nadmíru kompetentní, ale musejí si uvědomit, že je tu systém, který umožňuje, aby hráli hráči, kteří již nejsou na potřebné úrovni. Proto musíme řadu věcí změnit. Něco jsme již změnili, ale musíme jít dál, "připustil prezident FFR.

„Věřím v lepší časy, jsem optimista. Máme tady mladíky U20, kteří se před osmi měsíci stali mistry světa, ženy, které dobyly v roce 2018 v Six Nations Grand Slam. Slibné výsledky, které musejí přinést plody, to je výzva. Pravda je, že nás čeká ohromná stavba. Jmenování Jacquese Brunela nám pomohlo lépe porozumět potřebám klubů a lépe s nimi spolupracovat,“ řekl Laporte, „jsme si vědomi práce, která nás čeká, ale nemůžeme na to být sami, musíme požádat Národní ligu ragby a profesionální kluby, aby s reformou pomohly.

O Autorovi

Redakce

Další články autora