Konverze za 5 bodů?

28. října 2020 (16:00)

NezařazenéZpravodajství

Byla kopnuta první pětibodová konverze

Z turnaje World Tens z Bermud.  Ben Cima z týmu Ohio Aviators  kope z poloviny hřiště na branku Phoenix

Zdroj Rugbypass (25. 10. 2020) - K první pětibodové konverzi (ke konverzi malý dovětek: slovo konverze má původ v latině – conversion znamená přeměna, proměna, říkat tedy nebo psát, že kopáč proměnil konverzi je čirý pleonasmus, pozn. red.) šlo na zahajovacím turnaji Bermudských světových desítek (Bermuda World Tens tournament).

Ten-a-side, neboli „desítky,“ jsou hybridní hrou někde mezi sedmičkami a klasickým ragby XV, má řadu variant a varianta 'Riskantní konverze' je možná nejvíce poutavá a experimentální.

World Tens Series je mezinárodní turnaj profesionálních týmů, které budou soutěžit po celém světě podobným způsobem jako World Seven Series. První turnaj World Tens Series proběhl tento víkend na Bermudách a od roku 2021 bude turnaj rozšířen na 16 týmů a odehraje se na 12 místech po celém světě.

Podle střešní organizace World Tens "riskantní konverze" po položení má hodnotu mezi 1 a 5 body v závislosti na tom, kterou zónu si kopáč ke kopu vybere, čím dál od branky, tím vyšší hodnotu proměněný kop má, takže to kopajícímu týmu umožňuje sbalit až 5 bodů, pokud úspěšně promění kop zpoza půlicí čáry.

O Autorovi

Redakce

Další články autora