Děvčata byla na soustředění v Kladně

15. srpna 2020 (00:44)

NezařazenéZpravodajství

(Hana Hubincová) - V neděli 3. července jsme vyrazili na společné sedmidenní soustředění s děvčaty z Velkých Popovic do kladenského Sport Hotelu Sletiště. Ohromnou výhodou zvoleného místa bylo, že jde o hotel v centru velkého sportovního areálu s aquaparkem a venkovním koupalištěm sportovní halou, trampolínovým a lanovým centrem, tenisové kurty, minigolfem a dalšími sportovišti.

Náš každodenní dopolední i odpolední trénink měl jiné zaměření, jen první den byl odpočinkový, neboť jsme byli po dlouhé cestě, kterou ale většina prospala. V hotelu nás čekal trenér Velkých Popovic pan Bláha, aby nás ubytoval. Areál, ve kterém se hotel nacházel, byl útulný, pěkný a hezký byl i samotný hotel. Krátce poté, co jsme se ubytovali, nás čekal oběd a pak jsme šli na trénink. Ten měl sice zábavnou formu, ale docela jsme při něm unavily. Večer nás čekala přednáška o principech ragby.

Další den ráno nás čekala aktivace a po aktivaci snídaně formou švédského stolu. Po hodinovém odpočinku jsme se seznámily s obsahem tréninku, který nás čekal. Náš první trénink byl zaměřen na téma “Role hráčů na hřišti,” trénovali jsme jak podporu, tak i útočné akce. Po obědě a odpoledním klidu jsme šli pobavit do aquaparku a večer jsme se sešli a probírali naše sebevědomí.

Třetí den ráno opět aktivace, snídaně a představení tématu pro dopolední trénink, ten byl zaměřen na “Nahrávky.” Cvičili jsme všechny druhy nahrávek - dlouhé, krátké, offload atd. Po odpoledním klidu přišlo tréninkové téma “Skládka” a konečně byl jakýsi ruch a bylo to docela zábavné. Také večer nás už čekala jen zábava.

Čtvrtý den nebyla aktivace, tak jsme se vyspali. Po snídani jsme měli trénink zaměřený na “Základy dýchání” a odpoledne na nás čekalo koupaliště a večer procházka Kladnem.

Na pátek se většina z nás těšila, v programu byl totiž turnaj, ale dopoledne jsme ještě měli poslední trénink zaměřený na “Ruck.” Odpoledne jsme hráli tři zápasy, večer na odlehčenou jsme měli připravenou přednášku na téma “Výživa.”

V sobotu jsme zamířili do posilovny a odpoledne na koupaliště. V posilovně jsme byly rozděleny na dvě skupinky, první skupinka cvičila a druhá probírala téma “Strachy”. Večer byl odlehčený, na zakončení soustředění už jen opékání buřtů, hudba atd.

V neděli to bylo smutnější, protože po snídani jsme se vydali na cestu domů. Myslím, že nejen mně se soustředění moc líbilo.

O Autorovi

Redakce

Další články autora