Covid ruší mistrovství světa žen a U20

6. března 2021 (14:10)

NezařazenéZpravodajství

Koncem ledna oznámila světová ragbyová organizace World Rugby odložení mistrovství světa juniorů U20. Toto úterý doporučila příslušným orgánům zvážit zrušení Mistrovství světa žen 2021 na Novém Zélandu. Po těchto jobovkách přichází Dublin alespoň s potvrzením zahájení světové série Sevens. Otázka tu ale stále visí: v květnu už covid ustoupí?

Prohlášení o mistrovství světa v ragby 2021

 

(World Rugby 2.3.2021) – World Rugby rozhodl doporučit Radě Světového poháru v ragby odložit mistrovství světa 2021, které se má na Novém Zélandu konat od 18. září do 16. října, na příští rok. Doporučení bude zváženo jak Radou Světového poháru v ragby, tak výkonným výborem World Rugby ve dnech 8. a 9. března.

Doporučení je založeno na nejistém a náročném odhadu světového vývoje epidemie Covid-19. V nedávných diskusích s klíčovými partnery, včetně Novozélandského ragby, vlády Nového Zélandu a dotčených unií, bylo jasné, že vzhledem k rozsahu akce a nejistotám spojeným s covidem není možné zajistit bezpečné prostředí pro všechny týmy.

Mezi důvody odložení patří i nejistota co do schopnosti týmů adekvátně se připravit na turnaj mistrovství světa před i po příjezdu na Nový Zéland a celosvětová cestovní omezení. 

Další aktualizace budou vydány po zasedání rady Světového poháru v ragby a zasedání výkonného výboru World Rugby příští týden.  

Mistrovství světa juniorů 2021 bylo zrušeno

Jak známo, již ke konci ledna oznámila světová ragbyová unie World Rugby, že mistrovství světa juniorů 2021, které se mělo konat v Itálii, se přesunuje na rok 2022. Znamená to, že hráčům dotčených ročníků již druhý rok po sobě uniká šance soutěžit na celosvětové úrovni a na zisk medailí. Je to velká rána také pro země 2. úrovně, v roce 2020 to měly být Fidži, Gruzie a Japonsko.

O něco později World Rugby oznámila, že se neuskuteční ani World Trophy juniorů ve Španělsku, událost se rovněž překládá na rok 2022.

World Rugby Sevens Series 2021

Po jobovkách o odložení mistrovství světa žen a juniorů, přichází z Dublinu potvrzení, že se světová série Sevens bude po 14 měsíční přestávce zahájena v květnu turnajem žen v Paříži. Turnaj bude neocenitelnou přípravou před olympijskými hrami.

Jakmile budou v Tokiu rozdány medaile, všechny oči se obrátí k Singapuru, který se připravuje na říjnové zahájení mužské světové série 2021.

O Autorovi

Redakce

Další články autora