Covid-19 zrušil i letní testy

16. května 2020 (22:07)

NezařazenéZpravodajství

(Podle World Rugby) - Každoroční mezinárodní utkání, tzv. letní testy, plánované na červenec 2020, byly odloženy kvůli probíhajícím opatřením vlád a zdravotnických orgánů všech zemí světa kvůli pandemii covid-19. Cestovní a karanténní omezení v mnoha zemích, a obavy z příliš krátké doby pro přípravu hráčů znamenají, že v červenci nelze pořádat žádnou mezinárodní soutěž.

World Rugby sleduje možný dopad opatření na zbývající mezinárodní okna ve spolupráci se zúčastněnými stranami a příslušnými orgány. Všechny strany, včetně národních a regionálních unií, řídících orgánů mezinárodních soutěží, profesionálních klubových soutěží a Mezinárodní organizace ragbyových hráčů, se zapojí do posuzování možností s cílem dosáhnout sladění kalendáře pro zbytek roku.

Všechna rozhodnutí budou zcela záviset na možnostech cestování, karanténními a zdravotními hledisky a ohledem na dobré životní podmínky hráčů v souladu s pokyny pro návrat k ragby, které nedávno zveřejnila World Rugby.

Připomeňme, že Anglie měla hrát dva zápasy v Japonsku, Francie dva zápasy v Argentině, Irsko dva zápasy v Austrálii, Skotsko dva zápasy v Jižní Africe a Wales měl hrát v Japonsku a dva zápasy s Novým Zélandem.

O Autorovi

Redakce

Další články autora