Covid-19 zavírá stadiony

13. března 2020 (01:10)

NezařazenéZpravodajství

Evropa 12. března 2020 - Zatímco na jižní polokouli pokračuje Super Rugby sedmým kolem s jediným omezením v Buenos Aires, kde budou hrát domácí Jaguares poti Highlanders bez diváků, keltská liga Guinness Pro 14 byla přerušena na neurčito. V Six Nations se bude hrát jen utkání Walesu se Skotskem, ale přesto britská media spíše řeší desetitýdenní trest pro pilíře Anglie Joe Marlera, který v utkání s Walesem chytil Aluna Wyn Jonese za genitálie a ostré výhrady trenéra Eddie Jonese vůči rozhodnutí rozhodčího Bena O'Keefe vyloučit Manu Tuilagiho pro jeho atak ramenem na hlavu George Northa.

V Six Nations se ve čtvrtém kole odehrají jen zápasy Wales v Skotsko hlavní soutěže a soutěže juniorů U20. Všechny ostatní zápasy včetně zápasů žen jsou odloženy. Rugby Europe ruší všechny zápasy a akce zatím do 15. dubna. Nebudou se tedy hrát ani zápasy 5. kola šampionátu a zápasy divize Trophy a nižších divizí, ani Mistrovství Evropy U20 v Coimbře v Portugalsku a Mistrovství Evropy U18v ruském Kaliningradu v termínu 12. až 18. dubna.

Prezident Rugby Europe Octavian Morariu vydal následující prohlášení: "Za této globální pandemie pro nás musí být prioritou ochrana zdraví a bezpečnosti hráčů, trenérů, činovníků a fanoušků. Doufáme, že dané období bude stačit, aby se věci vrátily do pořádku. Pokud ne, nebudeme váhat prodloužit pozastavení našich aktivit."

O Autorovi

Redakce

Další články autora