Bývalý ragbista mistrem světa v šipkách

6. ledna 2021 (19:46)

NezařazenéZpravodajství

Gerwyn Price vyhrál mistrovství světa v šipkách William Hill a stal se novou světovou jedničkou když v nedělním finále v londýnském Alexandra Palace porazil Skota Garyho Andersona. Price porazil dvojnásobného vítěze dominantním výkonem 7-3 a pozvedl Sid Waddell Trophy a získal šek na 500 000 liber. Stal se vůbec prvním waleským mistrem světa PDC (Professional Darts Corporation) a dlužno dodat také vůbec prvním ragbistou, byť bývalým. Ostatně těm, kdož v televizi šipky sledují, není Price a jeho cesta od ragby k titulu mistra světa, novinkou. Vítězstvím Price také sesadil po sedmi letech Nizozemce Michaela van Gerwena z trůnu světové jedničky v žebříčku PDC Order of Merit.

"Znamená to pro mě všechno. Znamená to svět," řekl Price, "Nikdy v životě jsem necítil takový tlak. Bylo tak těžké trefit vítězné double, ale ten pocit potom, je tak těžké vysvětlit. Jsem mistr světa. Jsem hrdý na to, že jsem také světovou jedničkou. Dosáhnout toho je pravděpodobně ještě těžší, než se stát mistrem světa. Zvládnout obojí je pro mě neuvěřitelné."

Gerwyn Price (1985), nazývaný The Iceman, absolvent Akademie Dragons, vystřídal na pozici mlynáře několik klubů od Markham Rugby Club přes kluby Welsh Premier Division Cross Keys RFC a Neath RFC a hrál také za Glasgow Warriors v Pro12. Reprezentační start okusil v kategorii U21, ale to bylo maximum, kterého dosáhl. Priceho najdete i na seznamu hráčů, kteří nastoupili v klubu Rugby League South Wales Scorpions.

Gerwyn Pride v utkání Cross Keys v Pontypridd 32:19 - 2012 Swalec Cup

Patrně největším osobním úspěchem Gerwyna Priceho byl podíl na vítězství malého vesnického klubu Cross Keys ve finále Britského a Irského poháru v roce 2012 32:19 nad Pontypriddem na Stadionu tisíciletí, kdy položil jednu ze tří pětek.

"Ještě před měsícem bych vyměnil všechno, čeho jsem zatím dosáhl v šipkách, za jeden zápas za velšskou reprezentaci v ragby, ale teď už jsem samozřejmě změnil názor,“ vyjádřil se mimo jiné po mistrovském turnaji.

O Autorovi

Redakce

Další články autora