Arms Park se změnil v nemocnici

16. dubna 2020 (23:50)

NezařazenéZpravodajství

Zdroj: Wales Online 16.4.2020 - Počátkem dubna se kvůli koronaviru a na základě prognózy počtu onemocnění v regionu rozhodlo o proměně stadionu Principality, chrámu velšského ragby a jednoho z nejkrásnějších světových stadionů, na polní nemocnici. Nyní se v nemocnici mění i přilehlý Arms Park, domovský stadion Cardiff Blues a Cardiff RFC.

Areál stadionů Arms Park se v čase měnil a modernizoval, původní stadion byl zbořen a v roce 1984 otevřen Národní stadion, ten však vydržel jen 15 let, aby v roce 1999 k mistrovství světa uvolnil místo pro Millennium Stadium (dnes Principality).

Principality Stadium, vpravo původní Národní stadion

Dragon’s Heart Hospital

Dragon's Heart Hospital – Nemocnice dračí srdce, jak byly polní nemocnice nazvány, jsou druhou největší polní nemocnicí ve Spojeném království. První část nemocnice byla otevřena o Velikonoční neděli. Jako zázemí, stravovací a skladovací zařízení a také nocležny pro personál budou samozřejmě využity i všechny další prostory obou stadionů včetně šaten. O pacienty a provoz polní nemocnice bude pečovat zhruba 2 500 zaměstnanců.

O Autorovi

Redakce

Další články autora