1. liga: Tatra narazila

20. dubna 2019 (01:07)

DomácíNezařazenéZpravodajství

Praha, Zlín 19.4.2019 (ps, man) - Ve čtvrtém kole první ligy v ragby došlo k překvapivému výsledku v Praze pod Strahovem, kde ragbisté Říčan porazili mistrovskou Tatru rozdílem čtyř bodů. Pro Tatru je to již druhá porážka v rozehraném ročníku první ligy. Před šesti dny Tatra ve třetím kole ligy prohrála se Spartou Praha 9:11. Zlín v utkání s do té doby předposledním Dragonem ukázal, jak daleko mají i nejlepší druholigové týmy na nejslabší mužstva elitní soutěže.

V náhledu: Lukáš Honner položil třetí pětku Tatry Smíchov. Foto Petr Skála 

V pražském utkání patřil Středočechům první poločas, po kterém vedli 15:0, když položili dvě pětky, a navíc proměnili trestný kop a jeden kop následující po položené pětce. Tatra se vzpamatovala ve druhé půli až poté, co už prohrávala 0:22. Deset minut před koncem byl stav ještě 7:22, ale zvýšeným náporem se Tatra dostala do situací, po kterých dvakrát položila pětku a současně proměnila i následné kopy. Poslední slovo však měli na hřišti pod Strahovem přeci jenom borci z Říčan, kteří proměnili v poslední minutě hry trestný kop a upravili skóre na konečných 21:24.

V utkání posledního Zlína s předposledním týmem tabulky Dragonem Brno padlo 14 pětek, ale Zlínští se radovali jen jednou. Rozdíl ve výkonnosti dlouholetých prvoligových a extraligových harcovníků, kteří od svého vstupu do nejvyšší soutěže v roce 1948 nikdy nesestoupili, je propastný. Zlín hoří na obranných činnostech, obrana není koordinovaná a je neúčinná formou. Mnohdy se na pronikajícího hráče Dragonu navěsili tří čtyři obránci a ten přesto „udělal“ se zátěží i 10 metrů. Největší problémy dělali Zlínským v plné rychlosti kolmo nabíhající hráči, ty prostě domácí nezvládli zastavovat a tady pramení příčina oněch 13 pětek, které Dragon domácím nasázel do jejich brankoviště. Ovšem podobný problém mohli mít i Brněnští, jak ukázal v 73. minutě Tomáš Kotík při podobném, ovšem jediném účinném, nájezdu, ani hosté jeho dvacetimetrový průnik nedokázali zastavit.

Výsledky:

Tatra Smíchov  - Říčany  21:25  (0:15)  pětky  3:3
​Zlín - Dragon Brno             5:85  (0:45)  pětky  1:13

O Autorovi

Redakce

Další články autora