Čtvrtfinále evropských Pohárů lze srovnat s nejlepšími zápasy RWC

9. května 2022 (16:16)

Blog

Romainu Ntamakovi se při rozhodujícím rozstřelu noha rozhodně netřásla. Foto AFP Lorraine O′Sullivan

Nejprve k zápasu ČR – Lotyšsko. Velmi dobrý výkon rozhodčího, který skvěle komunikoval s hráči a ty dvě nepřesnosti s uznanou, respektive neuznanou pětkou, bez TMO není šance to posoudit.

European Rugby Champions Cup – viděl jsem „jen“ dva čtvrtfinálové zápasy Munster v. Toulouse a Leicester v. Leinnster, oba zápasy měly opravdu vynikající úroveň. Drama v Dublinu, které neskončilo ani po prodloužení a kopalo se na branku, bylo úžasné… poprvé jsem viděl „penaltový“ rozstřel v ragby. Při rozstřelu bylo hrobové ticho na celém stadionu. Určitě to bylo srovnatelné s nejlepšími zápasy z mistrovství světa. Navíc oba zápasy se hrály před plnými tribunami a tou nejlepší diváckou kulisou. Nechci to srovnávat se Super Rugby, kde lze vidět víc než poloprázdné tribuny, ale v Evropě se na ragby prostě chodí!

Další nezanedbatelný poznatek je, že do semifinále nepostoupilo ani jedno anglické mužstvo. Dominuje Francie a Irsko. Vlastně to odpovídá také rozložení sil v letošním turnaji Six Nations.

Semifinále určitě také slibuje velkou podívanou. Toulouse opět jede bojovat do Irska (Lienster), takže Aviva Stadium v Dublinu bude opět vyprodaný. Druhé semifinále je francouzskou záležitostí a očekávám rovněž plný stadion s pěkným útočným francouzským ragby.

Kromě zápasu Gloucester v Saracens nabídly také čtvrtfinálové a semifinálové zápasy Challenge Cup velké a urputné boje až posledního hvizdu s hodně těsnými výsledky. Čeká nás určitě zajímavé semifinále Lyon v Wasps, resp. Toulon v Saracens. Tak uvidíme, zda bude napravena  reputace anglických mužstev.

Domnívám se, že finále evropských pohárů, které letos bude v Marseille, bude skutečnou ozdobou této ragbyové sezóny, minimálně tedy evropské. Začínám trochu litovat, že jsem dal přednost výletu na Twickenham a finále Gallager Premiership, ale dosti kacířského rouhání a těším se na další ragbyová klání této sezóny.

Řízek

O Autorovi

Redakce

Další články autora