Zveřejněn kvalifikační proces pro ženské MS 2021

6. dubna 2019 (12:51)

SvětovéZpravodajství

(Podle WR a zahraničních medií) - Řídící světová ragbyová organizace World Rugby včera odhalila, jaký bude kvalifikační proces pro ženské mistrovství světa (Women’s Rugby World Cup), které se bude hrát od 28. července do 14. srpna 2021 na Novém Zélandu. Ženské mistrovství světa se bude hrát už podeváté, ale poprvé na jižní polokouli. Automaticky se kvalifikovalo prvních sedm týmů mistrovství 2017, tedy Nový Zéland, Anglie, USA, Francie, Kanada, Austrálie a Wales. O zbývajících 5 míst se bude bojovat ve čtyřech kontinentálních kvalifikacích. Zápasy se budou hrát na stadionech Albany, Eden Park a Waitakere v Aucklandu a v Northland Events Centre v hlavním městě regionu Northland Whangarei na Severním ostrově.

O pořadatelství se ucházel rekordní počet šesti zemí - Austrálie, Anglie, Francie, Nový Zéland a Wales a také překvapivě Portugalsko. Nakonec Rada World Rugby vybrala Nový Zéland, což je také reakce na pětinásobný úspěch Black Ferns na dosavadních mistrovstvích, pro úplnost dodáme, že dvakrát vyhrály Angličanky a vůbec první mistrovství v roce 1991 Američanky, které ve finále porazily Angličanky 19:6.

Novozélandské Black Ferns budou doma obhajovat poslední titul, který získaly v Irsku na MS 2017, v Belfastu porazily ve finále Angličanky 41:32.

Prezident Worl Rugby Bill Beaumont listopadový výběr pořadatelské země komentoval: "jsme potěšeni, rekordní zájem zemí o uspořádání WRWC 2021 odráží významný globální zájem o ženské ragby a rostoucí trend ženského ragby.“

Kvalifikační proces

Proběhnou čtyři kontinentální turnaje, ze kterých na MS postoupí vítězové kvalifikace Oceánie, Evropy a Asie. Čtvrtý postupující vzejde z baráže mezi vítězem africké a jihoamerické a pátým účastníkem bude vítěz "repecharge" turnaje.

Kontinentální kvalifikace

Oceánie: vítěz rozšířeného (jak uvádí World Rugby) ženského mistrovství Oceánie 2019.

Evropa: Vítěz evropského kvalifikačního turnaje, který se bude konat v září 2020. Zúčastní se ho Irsko, Itálie, Skotsko a vítěz ženského mistrovství Evropy ragby 2020.

Asie: vítěz asijského mistrovství v roce 2020

Afrika: vítěz nového africké mistrovství žen, které se bude konat v srpnu 2019, jde do baráže o čtvrté postupové místo s vítězem jihoamerického mistrovství. 

Repecharge

Pátým postupujícím týmem na MS bude vítěz „repecharge“ turnaje čtyř týmů, který se bude konat v roce 2020, místo konání bude teprve určeno. Tři místa na tomto turnaji jsou určeny finalistům evropské kvalifikace a jedno místo je určeno pro druhý tým Oceánie.

O Autorovi

Redakce

Další články autora