O pořadatelství se ucházel rekordní počet šesti zemí - Austrálie, Anglie, Francie, Nový Zéland a Wales a také překvapivě Portugalsko. Nakonec Rada World Rugby vybrala Nový Zéland, což je také reakce na pětinásobný úspěch Black Ferns na dosavadních mistrovstvích, pro úplnost dodáme, že dvakrát vyhrály Angličanky a vůbec první mistrovství v roce 1991 Američanky, které ve finále porazily Angličanky 19:6.
Novozélandské Black Ferns budou doma obhajovat poslední titul, který získaly v Irsku na MS 2017, v Belfastu porazily ve finále Angličanky 41:32.
Prezident Worl Rugby Bill Beaumont listopadový výběr pořadatelské země komentoval: "jsme potěšeni, rekordní zájem zemí o uspořádání WRWC 2021 odráží významný globální zájem o ženské ragby a rostoucí trend ženského ragby.“
Kvalifikační proces
Proběhnou čtyři kontinentální turnaje, ze kterých na MS postoupí vítězové kvalifikace Oceánie, Evropy a Asie. Čtvrtý postupující vzejde z baráže mezi vítězem africké a jihoamerické a pátým účastníkem bude vítěz "repecharge" turnaje.
Kontinentální kvalifikace
Oceánie: vítěz rozšířeného (jak uvádí World Rugby) ženského mistrovství Oceánie 2019.
Evropa: Vítěz evropského kvalifikačního turnaje, který se bude konat v září 2020. Zúčastní se ho Irsko, Itálie, Skotsko a vítěz ženského mistrovství Evropy ragby 2020.
Asie: vítěz asijského mistrovství v roce 2020
Afrika: vítěz nového africké mistrovství žen, které se bude konat v srpnu 2019, jde do baráže o čtvrté postupové místo s vítězem jihoamerického mistrovství.
Repecharge
Pátým postupujícím týmem na MS bude vítěz „repecharge“ turnaje čtyř týmů, který se bude konat v roce 2020, místo konání bude teprve určeno. Tři místa na tomto turnaji jsou určeny finalistům evropské kvalifikace a jedno místo je určeno pro druhý tým Oceánie.