Women᾿s Six Nations: Angličanky jsou favoritky

2. dubna 2021 (17:50)

SvětovéZpravodajství

V loňském roce se plánovalo, že ženy dohrají na podzim turnaj přerušený na jaře, ale z plánu sešlo, nedokončený turnaj vyhrály Angličanky bez porážky. Bylo to jejich druhé vítězství po sobě a šestnácté celkově. Už to staví Skotky, se kterými se Angličanky zítra střetnou, do pozice outsidera, zvláště když se podíváme na vzájemné zápasy obou týmů v posledních letech: 2019 Anglie – Skotsko 80:0, 2020 Skotsko – Anglie 0:53. Skotsko je také největším sběratelem pomyslných vařeček v pětadvacetileté historii ženského turnaje Six Nations, posbíraly jich už 8. Dalším sběratelem v pořadí jsou Velšanky se 6 vařečkami a Irsko s pěti. Tyto týmy a Itálie, kromě Irska, také nikdy turnaj nevyhrály. Pořadí vítězů: 1. Anglie 16x, Francie 6x a Irsko 2x.

Není tedy pochyb, že favoritky jsou předem dané a že se ve finále 24. dubna utkají Anglie s Francií, je pravděpodobné, že Wales nebo Skotsko rozšíří svou sbírku vařeček a Irsky budou bojovat s Italkami o 3. místo. Ještě je nutno dodat, že Angličanky a Francouzky mají statut profesionálek a jsou na rozdíl od zbývajících týmů složeny z plně profesionálních hráček.

Women′s Six Nations 2020

Také letos dlouho panovala nejistota, zda a kdy se turnaj odehraje, jisté to nebylo ještě před dvěma týdny. Nakonec se věci vyřešily a už zítra můžeme sledovat první zápas skupiny A Anglie v. Skotsko. Na televizním kanálu Nova Sport 2 bude záznam ve 22 hodin, na streamovacích kanálech je začátek ve 21 hodin. Tento ročník ženského Six Nations je přenášen televizními kanály všech zúčastněných zemí.

 

Podrobnosti k turnaji a kompletní program jsme přinesli zde.

O Autorovi

Redakce

Další články autora