Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Ze Sosnowce s neuznanou výhrou
Út, 19.Červen 2018 v 18:38
Autor: (red)

Ze Sosnowce s neuznanou výhrou

 
 
Společenství Mariánských Hor a Havířova, či lépe řečeno Mariánské Hory doplněné našimi staršími žáky a kadety, startovalo na 28. ročníku mezinárodního turnaje dětí a mládeže Felikse Mikiciuka v Sosnowci v katovické aglomeraci. I když letos nepřijel žádný tým z Walesu, i tak byly týmy z Ruska a Ukrajiny nad síly našich hráčů.
 
 
 
Zatímco starší žáci měli v turnaji za soupeře jen tým ukrajinské Dmytrivky GART, města ležícího v Kyjevské oblasti, kadeti se potýkali s týmem z ruské enklávy Kaliningrad sevřené mezi Polskem a Litvou (bývalý Königsberg ve Východním Prusku), týmem DJSŠ Irpiň (Sportovní škola pro děti a mládež Irpiň) rovněž z Kyjevské oblasti a výběrem Polska do 16 let.
 
Starší žáci sehráli s Gartem Dmytrivka 3 zápasy (v sobotu 2 a v neděli jeden) a nejlépe se týmu Mariánských Hor se 3 hráči Havířova (Hynek Hřebíček, Adéla Pavelčáková a Filip Sláma) dařilo bystré a pohyblivé hráče Dmytrivky udržet na uzdě v prvním utkání, které prohráli 5:17. V dalších už se tolik nedařilo, druhý zápas skončil 5:20 a nedělní 0:31. Ovšem pozornost, a zaslouženou, vzbudila ostravská děvčata Julie Petříková a Kristýna Kubatá, které svým výkonem předčila většinu kluků a dostalo se jim respektu a uznání nejen od soupeřů, ale i organizátorů turnaje.
 
   
 
 
 
Kadeti začali s Kaliningradem doplněným o 4 hráče Kazaně vcelku vyrovnaně, ale doplatili na častou nemoc našich hráčů, neumění včas přihrát, a tak ztráceli dost míčů, protože soupeř byl o poznání razantnější a dokázal získané míče zužitkovat, takže tým Mariánských Hor. doplněný našimi hráči Sašou Borůvkou, Honzou Hlaváčem, Mirkem Malíkem, Danem Ogurčákem a Filipem Plintou, prohrál o 10 bodů.
 
To v utkání s výběrem Polska měli naši mírně navrch, a přestože v poločase prohrávali 7:12, položili ve druhém tři pětky s konverzí a vyhráli 28:26, alespoň podle záznamů v notýsku ruského rozhodčího. K našemu překvapení jsme se v neděli při vyhodnocení dozvěděli od turnajové jury (poroty), že jedna naše pětka nebyla uznána a že výsledek je obrácený! A i kdyby, pak by výsledek musel být 26:21 pro Polsko. Ovšem na turnaji nešlo o výhru, cennější po náš tým byla možnost utkat se se silnými zahraničními soupeři.
 
   
 
A že byli silní, o tom jsme se přesvědčili v posledním utkání v neděli proti Sportovní škole Irpiň. První půle ještě dopadla jakž takž, prohráli jsme ji 0:14, ale ve druhém jsme dostali 4 pětky, většinou po dalekých průnicích rojníků, ze kterých pak těžili soupeřovi útočníci.
 
(gak)
 
 
Přehled výsledků U14  
   
Mariánské Hory – GART Dmytrivka 5:17
  5:20
  0:31
   
Turnaj U16  
   
Polsko – Irpiň 7:32
Mar.Hory – Kaliningrad 12:22
Irpiň – Kaliningrad 24:10
Polsko – Mar.Hory 28:26
Polsko – Kaliningrad 15:31
Mar.Hory – Irpiň 0:40
        
 
   
 
 
Další fotografie jsou ve fotogalerii Zonerama
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány