Za první mistrovství se oficiálně považuje světový turnaj, který společně pořádal Nový Zéland a Austrálie v roce 1987, ale ten v době svého konání nebyl za mistrovství považován, tedy tak nějak zkušebně, zúčastněné země dostaly k účasti na mistrovství pozvánku, až později byl prohlášen za první oficiální mistrovství světa. Proto ani žádná země k turnaji žádnou známku nebo obálku prvního dne nevydala. To spíš takové známky vydaly ze spekulativních důvodů po mistrovství některé země, třeba Togo.
To druhé mistrovství v roce 1991 pořádané sdružením zemí (Anglie, Francie, Irsko, Skotsko, Wales) už mělo z filatelistického hlediska větší ohlas a většina pořadatelských zemí známky a obálky vydala.
V dalších letech při dalších mistrovstvích už byly známky a obálky, někdy i ve spojení s mincí, vydávány zcela samozřejmě, neboť jak známo, jde o docela velký byznys. Však také Jiří Kotlový, známý pod přezdívkou Dědek, upozorňuje, že známky k mistrovství vydávají i nezúčastněné země, jako například po mistrovství 2011 vydala známku Guinea.