Veolia přispívá ke spokojenosti dětí MŠ
5. listopadu 2021 (21:16)
V náhledu: Radek Sittek jako cvičitel Školy ragby
Havířov 3. listopadu 2021 - V tomto měsíci končí prodloužená podpora projektu cvičení dětí mateřských školek, pro jehož realizaci získal už poněkolikáté MiNiGRANT Radek Sittek, zaměstnanec akciové společnosti Veolia. Projekt provázel problém s pandemií covidu, cvičení muselo být na mnoho měsíců přerušeno a jen díky pochopení vedení Nadačního fondu Veolia, pokračujeme v oblíbeném cvičení od září a projekt původně plánovaný na rok 2020, ukončíme letos koncem listopadu. Neukončíme cvičení, jen ho budeme financovat z vlastních zdrojů.
Některé havířovské školky se projektu účastní už od počátku, tedy 10 let, a velký zájem a obliba u dětí si vynutily i zvýšení počtu cvičebních dnů a hodin. Od prvního ročníku Školy ragby projekt cvičení MŠ podporoval Nadační fond Veolia. K jubileu projektu „Cvičení školek“ jsme pro fotoreportáž vybrali školku, která s cvičením před 10 lety začínala – mateřskou školu z ulice Emila Holuba z Podlesí – a uvádíme také část článku z října 2011:
Při dopoledni, kdy se děti z mateřské školky na ulici Emila Holuba seznamovaly v rámci projektu podpořeného Nadačním fondem Veolia s ragbyovými hříčkami a závodily při štafetových bězích, jsme v neformálním rozhovoru s učitelkou paní Šárkou Lassakovou probrali, do jaké míry jsou ragbyové základy pro děti tohoto věku vhodné. Ukazuje se, že pro děti není ani šišatý míč žádný problém a hned si ho oblíbily.
Paní učitelka hned zkraje vyvrátila naše obavy, že by pro tak malé děti bylo obtížné ragbyový míč zvládat, naopak: „Naše předškoláky ze tříd Včelek, Kuřátek a Mravenečků šišatý míč natolik nadchnul, že byli schopni za ním jít světa kraj a to i v dešti...,“ pravila s básnickou licencí paní učitelka, „všechny děti mají rády pohyb a taky netradiční věci, a to ragbyová šiška určitě je. My jsme třeba zjistili, že se žádné z našich dětí nesetkalo s pojmem ragby, možná dva kluci věděli, že k tomu patří šišatý míč. Děcka sice sportují, většinou bruslí a lyžují s rodiči, ale to jen některá, šišatý míč tedy pro ně byl něco zvláštního. A když děti míče uviděly, okamžitě si je oblíbily a samozřejmě si hned házely. Když jim navíc Radek (hlavní cvičitel, pozn. red.) slíbil, že se sejdeme na ragbyovém hřišti při nějakých hrátkách, byly strašně nadšené,“ líčí paní učitelka první okamžiky, kdy se děti poprvé setkaly s ragbyovou šiškou.
O Autorovi
