Semifinále v Nýrsku rozhodly kopy

28. října 2021 (12:47)

KlubovéZpravodajství

(man) – K semifinálovému zápasu letošní zkrácené 1. ligy odjel náš tým vůbec poprvé do Nýrska v Pošumaví a málem skončil na štítě, scházelo k tomu pouhých 5 bodů. Tým klubu Šumava Nýrsko, který vznikl před 5 lety, tak málem sestřelil svého o 50 let staršího hosta, když mu položil o pětku víc. Bylo to teprve druhé vzájemné utkání, když v roce 2020 se nehrálo, jelikož Nýrsko v září požádalo o odklad a v půlce října byla soutěž kvůli kovidu zrušena. V tom prvním vzájemném utkání 13. dubna 2019 vyhrál náš tým po zlepšení ve 2. poločase 45:17.

Rugby Šumava Nýrsko – RC Havířov 27:32 (10:12)

Pětky 5:4 * KP 1:3 * TK 0:2 * DG 0:0 * ŽK 0:0 * ČK 0:0 * Rozhodčí Lukáš Oczadlý

Body Nýrsko: Kordík 5, Grassl 5, Pytel 5, Bohó 5, Kodera 5, Fiala 2

Body Havířov: Walek 12 (3KP, 2TK), M.Třaslín 10 (2P), Barabáš 5, F.Plinta 5

Havířov: 1 O.Benčík (56’ – 18 Tržický), 2 Hlaváč, 3 Indrák, 4 P.Kovács, 5 Olšanský, 6 Miarka, 7 D.Tomčík (76’ – 19 Pindur), 8 L.Sittek – 9 D.Kovács, 10 Walek – 11 M.Třaslín, 12 Ogurčák, 13 Barabáš, 14 R.Benčík – 15 F.Plinta

Walkovy kopy rozhodly

Nýrsko 24. října 2021 (Patrik Kovács) – Věděli jsme, že zápas bude velice fyzicky náročný i proto, že k zápasu v sobotu odcestovalo jen 17 hráčů a sestava, hlavně v roji, nebyla vůbec ideální (já sám jsem ve svých 43 letech hrál poprvé 2. řadu).  Nýrsko disponuje opravdu těžkým rojem, který nám od začátku zápasu dělal problémy.

Šli jsme do zápasu s tím, že budeme poctivě bránit, nebudeme se přetahovat se soupeřovými rojníky a budeme hlavně hrát útokem.

Bohužel prvních 20 minut nám nevycházelo vůbec nic. Útok si nepřihrál dvě přihrávky po sobě bez předhozu nebo ztráty míče a tak se šlo z mlýnu do mlýnu a tam se naplno projevila síla soupeřova roje, pokaždé nás nemilosrdně přetlačil i 10 metrů.

Dalším problémem bylo skládání, urostlí rojníci Nýrska při našich pokusech o složení nepadli na zem, ale ověšeni našimi hráči ušli třeba i 10 metrů než spadli. Naštěstí pro nás se soupeř dopouštěl řady přestupků v racích (hrabání, přepadávání, neuvolnění míče) a tak jsme získávali území dalekými trestnými kopy.

Ve druhé půli se nám dařilo více a hrálo se převážně na soupeřově polovině. Soupeř přesto paradoxně položil o jednu pětku více, kdy dokázal využít našich ztrát a z protiútoků dokázal třikrát položit.

Dá se říct, že zápas rozhodovali kopáči, soupeř dal z pěti pokusů jen jeden kop po položení a protože trestné kopy pokaždé rozehrával rukama, další možnost bodovat z kopů neměl. Naproti tomu Dan Walek byl neomylný a proměnil všechny své pokusy.