Názor na zápas Super Rugby Reds v. Chiefs

14. března 2024 (18:49)

Blog

Ahoj ragbisti a příznivci ragby

9. března 2024 (12:48) Radomír Kloda - Dnes jsem se díval na 3. kolo Super rugby – Reds v Chiefs. (25:19) i když Chiefs chyběla trocha štěstí. Ale jsem trochu zklamán  rozhodčím Benem O'Keeffe, který ovlivnil vývoj utkání – alespoň si to já myslím.
Zaprvé: ke konci 1. poločasu prvořadník Reds viditelně atakoval hlavou při srážce/bránění soupeřovu hlavu a sám ihned střídal pro zranění hlavy, ale rozhodčí přestupek trestal pouze trestným kopem. I když se tato situace opakovala z videa, nic se nestalo – ani žlutá karta se neukázala.

Zadruhé: ve 47. minutě při bránění útoku Chiefs před brankovištěm Reds obránce vyloženě splácl míč jednou rukou dopředu z čehož Chiefs nakonec položili, ale opět bez karty.

Zatřetí: v 67. minutě po sražení míče při odkopu se zadák Reds ve snaze hrát míčem dopustil předhozu, po němž se další z ofsajdu vracející se hráč Red zabránil hráčům Chiefs pokračovat ve hře. Místo trestného kopu rozhodčí nařídil pouze mlýn pro Chiefs.