The Weather Channel

Šedí lvi podruhé vyhráli Georg Holek Cup
Po, 27.Září 2010 v 18:08
Autor: (man)
Šedí lvi podruhé vyhráli Georg Holek Cup
Olomouc 24.-25.září 2010 (text a foto Karel Gaman)

Grey Lions of Lviv vyhráli v Olomouci osmý ročník veteránského turnaje a z rukou paní Gertrudy Holkové převzali trofej. Šedí Lvi vyhráli podruhé, povedlo se jim to vloni v německém Rottweilu, povedlo se jim to i letos, i když velmi těsně, po finálovém vítězství nad OB Praha 2:1.

K turnaji se letos přihlásilo jen šest družstev a jak řekla paní Gertruda Holková (na snímku), je to velká škoda, mnozí veteráni ze Západu snad mají pocit, že co není v Praze, nestojí za cestu. Skutečností je, že ze Západu přijeli jen veteráni ze spolkové země, ve které byl Georg Holek šéfem veteránské sekce svazu ragby, tedy Baden-Würrtemberg Oldies. Dalšími účastníky byli ragbisté z Ukrajiny – kromě Grey Lions ze Lvova ještě Odessa Rugby Brotherhood – a pak Moravskoslezští orli (Moravian-Silesian Eagles), druhý tým Moravy nazvaný Old Boys Morava a Old Boys Praha (Prague Old Boys).
 

Pokud litujeme, že nepřijeli veteráni z Velké Británie, Francie či například z Itálie nebo třeba Lucemburska, pak je stejně podivuhodné, že do společných moravských týmů nenašel cestu, kromě dvou hráčů, nikdo z Vyškova, který ovšem očekává, že naopak všichni přijedou na Šišku tlačenky a že nenašel cestu do Olomouce ani nikdo z brněnských veteránů, jakož i z nově vytvořeného veteránského týmu Ostravy.

Páteční zápasy zahájili Orli vítězným střetnutím s Baden-Württemberg Oldies, Old Boys Morava pak podlehli Šedým lvům ze Lvova a Oděsa porazila německé veterány. Tyto týmy se utkávaly až do odpoledne, kdy dorazili pražští veteráni, aby hned dali na frak Orlům z Moravy. To už krystalizovali favorité, jednoznačně Grey Lions a Prague Old Boys, za nimi zůstali v závěsu Moravskoslezští orli a Ragbyové bratrstvo z Oděsy, „peloton“ uzavírali Old Boys Morava a Baden-Württemberg.
 
Úspěch Šedých lvů ani tak nepřekvapuje, podle šéfa týmu Michaila Koljažina (na snímku) tým běžně trénuje dvakrát týdně a navíc hraje pravidelnou veteránskou soutěž. Na výkonu hráčů to bylo znát, mnozí by se bez problému uplatnili v leckterém našem prvoligovém týmu a byli by dokonce posilou. Jenže tým má jednu vadu, mottem, které provází veteránské ragby je radost ze hry, pohoda a přátelství - nehrajeme o výsledek, ale pro radost. Ukrajinští starší hoši to trochu kazí svým přespříliš prestižním přístupem, v pátek na to někteří naši hráči doplatili a poslední zápas raději rozhodčí Mirek Šustek předčasně ukončil. Šlo o zdraví hráčů - Lvi se za nepříznivého stavu pokusili vývoj zápasu zvrátit potyčkou - chtěli prostě pražské Old Boys zastrašit.
 
 

V sobotním finále se pak rozhodovalo o konečném umístění podle tabulky ze soboty, pátý se šestým o 5.příčku, třetí se čtvrtým o bronz a první s druhým o hlavní trofej.
 
Další fotografie: galerie Picasa

Zrcadlo výsledků
 
Pátek 24.9.2010
M-S Eagles vs B-W Oldies 2:0 Prague OB vs Odessa RB 1:0
OB Morava vs Grey Lions 0:3 M-S Eagles vs Grey Lions 0:2
B-W Oldies vs Odessa RB 0:2         OB Morava vs Prague OB 0:5
M-S Eagles vs OB Morava 4:0 Odessa RB vs Grey Lions 0:1
Grey Lions vs B-W Oldies 3:0 Prague OB vs B-W Oldies 3:0
OB Morava vs Odessa RB 0:4 M-S Eagles vs Odessa RB 1:2
Prague OB vs M-S Eagles 2:0 Prague OB vs Grey Lions 1:0
OB Morava vs B-W Oldies 0:3  
 
O umístění sobota 25.9.2010
O 5.místo Old Boys Morava vs Baden-Württemberg Oldies 3:0
O 3.místo Moravian-Silesian Eagles vs Odessa Rugby Brotherhood 2:1
O 1.místo Grey Lions of Lviv vs Prague Old Boys  2:1

Pořadí:
1. Grey Lions of Lviv   4. Odessa Rugby Brotherhood
2. Prague Old Boys
  5. Old Boys Morava
3. Moravian-Silesian Eagles   6. Baden-Württemberg Oldies